1.6 °C
1024.0 hPa
81 %

Novi uspjeh međimurskih lovaca, državnim prvacima čestitali prijemom u Županiji

Datum objave: 29. rujna 2016.

Kada je lovno streljaštvo u pitanju, ekipa strijelaca Lovačkog saveza Međimurske županije nema konkurencije. To su samo dokazali na nedavno održanom prvenstvu Hrvatskog lovačkog saveza u Bzenici, osvojivši prvo mjesto i naslov državnog prvaka nakon dvodnevnog natjecanja u tri discipline (lovački trap,parkur i karabin). Ekipni prvaci su  Ivica Varga, Dean HorvatJosip ŠoštarićDragutin Kozar, Branko Breglec i Neven Lepen, pod vodstvom Josipa Katanovića. No, uz prvake, Međimurje ima i viceprvaka države u pojedinačnoj konkurenciji, to je Ivica Varga, dok je 6. mjesto uzeo Dean Horvat.
Kako bi se pohvalili ovim velikim uspjehom, ali i kako bi im čelnici Međimurske županije čestitali na sjajnom uspjehu i promociji međimurskog lovstva, za njih je priređen prijem u Velikoj vijećnici, uz domaćinstvo zamjenika župana Zorana Vidovića. „Iznimno smo ponosni na još jedan vrhunski rezultat naših lovaca, veseli me što ste pokazali svoju nadmoć, ali pritom i pokazali da uz iskustvo imate i mlade lovce koji će ovakve rezultate samo nastavljati“, rekao je zamjenik župana i zahvalio se savezu što je bio dio svečanosti obilježavanja 25. obljetnice oslobođenja Međimurja, u vidu donacije divljači.
Veliki je uspjeh ostvarenje ovakvih rezultata među 21 ekipom, a naši su lovci ponosni što je po prvi puta dodijeljen i prijelazni pehar koji će slijedećih godinu dana krasiti njihove vitrine.
„Nakon 16 godina ponovo smo prvaci, što nam je na veliki ponos. Dok smo tada bili prvaci u trapu, ovog puta smo na specifičnom natjecanju slavili u zbroju triju disciplina. To je rezultat sustavnog i dobrog rada, te jake lige koja funkcionira organizirano i uz vrhunske strijelce, ali i veliki odaziv“, objasnio je predsjednik Lovačkog saveza Međimurske županije Ljubomir Grgec te zahvalio Županiji što pomaže rad međimurskog lovstva u cjelini i objasnio da su ovo načini na koje im se za to odužuju.
Spomenimo kako su lovci Međimurske županije osvojili naslov s 441 bodom, druga je Splitsko-dalmatinska županija s 439, treća Varaždinska županija s 426, dok ih slijede Požeško-slavonska županija s 420 i Koprivničko-križevačka županija s 415 bodova.
Za kraj susreta, najavljeno je kako će Dean Horvat i Ivica Varga narednog vikenda braniti i boje hrvatske reprezentacije, u susretu sa strijelcima Slovenije.

POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
PLAN UPISA u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2022./2023.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 17. siječnja 2022.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content