Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Besplatna pravna pomoć

Datum objave: 27. rujna 2016.

BESPLATNA PRAVNA POMOĆ :
U okviru svog djelokruga rada, Ured državne uprave Međimurske županije i njena unutarnje  ustrojstvena jedinica Služba za opću upravu, prema odredbama Zakona o besplatnoj pravnoj pomoći (NN 143/13)čija  svrha je ostvarenje jednakosti svih pred zakonom, osiguranje građanima Republike Hrvatske i drugim osobama djelotvorno ostvarenje pravne zaštite te pristupa sudu i drugim javnopravnim tijelima pod jednakim uvjetima.
 
KORISNICI BESPLATNE PRAVNE POMOĆI
Korisnici pravne pomoći u smislu Zakona o besplatnoj pravnoj pomoći su:

  • hrvatski državljani,
  • dijete koje nema hrvatsko državljanstvo i zatečeno je u Republici Hrvatskoj bez pratnje odrasle osobe odgovorne prema zakonu,
  • stranci na privremenom boravku pod uvjetom uzajamnosti i stranci na stalnom boravku,
  • stranci pod privremenom zaštitom,
  • stranci koji nezakonito borave i stranci na kratkotrajnom boravku u postupcima donošenja rješenja o protjerivanju ili napuštanju Republike Hrvatske,
  • tražitelji azila, azilanti i stranci pod supsidijarnom zaštitom te članovi njihovih obitelji koji zakonito borave u Republici Hrvatskoj, u postupcima u kojima im pravna pomoć nije osigurana posebnim zakonom

Sve informacije vezane uz primjenu Zakona o besplatnoj pravnoj pomoći mogu se dobiti u Uredu državne uprave u Međimurskoj županiji na adresi: Čakovec, Ruđera Boškovića 2, soba br. 14. i br. 15. , tel: 040/374-061 ili 040/374-021, fax: 040/374-037, te na e-mail: lada.odic@udu-mz.hr
Uredovno vrijeme za rad sa strankama je svakog radnog dana u vremenu od 08:00 do 15:45 sati.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content