5.0 °C
1024.0 hPa
55 %

Akcijom „Radio gorice za Katružu“ prikupljeno preko 1000 kila grožđa

Datum objave: 24. rujna 2016.

Radio 1 i Međimurska zaklada solidarnosti „Katruža“, uz potporu župana Međimurske županije, već tradicionalno organiziraju humanitarnu akciju „Radio gorice“, kojoj se građani priključuju donacijom u grožđu, moštu ili na neki drugi način. Cjelokupni prihod iskorištava se za pomoć onima kojima je to najpotrebnije, bolesnima i nemoćnima s područja Međimurske županije. 19. po redu povorka krenula je ove subote s Gradskih bazena „Marija Ružić“ u Čakovcu prema Svetom Urbanu i vinogradima gornjeg Međimurja, a vratila se s prikupljenih 1065 kila grožđa i 1900 kuna donacija.
Ova akcija pokazuje zajedništvo i solidarnost medija, članova Zaklade, ali i svih ljudi dobre volje
I ove su se godine veseloj povorci pridružili prijatelji Katruže Skandal bend, Đura z Međimurja, Josip Sanjković Mitrica i brojni drugi, koje je predvodio Miljenko Ovčar. Akciji se pridružio i župan Matija Posavec, ujedno i upravitelj Zaklade, koji je istaknuo važnost očuvanja tradicije ove manifestacije. „U današnje vrijeme je iznimno bitno humanitarno se aktivirati, a Katruža to neprekidno radi već više od 15 godina, omogućavajući troškove liječenja, rehabilitacije ili nabavke lijekova onima kojima je to potrebno. Štoviše, ona je jedinstvena zaklada takve vrste u Hrvatskoj, baš kao i ova akcija u kojoj se pokazuje zajedništvo medija, članova Zaklade, ali i svih ljudi dobre volje koji taj dan pokazuju svoju solidarnost darujući grožđe“, rekao je župan Posavec te zahvalio svima koji na bilo koji način prate i podržavaju rad Zaklade.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content