Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Svetom misom u Maloj Subotici obilježena sedma obljetnica posvete Svetišta Majke Triput Divne

Datum objave: 22. kolovoza 2016.

Stotine vjernika ovog je vikenda pohodilo Svetište Majke Triput Divne u Maloj Subotici, kako bi prisustvovali slavlju krunjenja Triput Divne Majke, Kraljice i Pobjednice Schönstattske. Na taj je način ujedno obilježena i sedma obljetnica posvete ovog Svetišta,  kao i Dan Hodočasničke Gospe. Schönstattski pokret raširen je na svim kontinentima u više od 80 zemalja, a do 2015. godine u svijetu je izgrađeno više od 200 originalnih Schöstattskih svetišta. Međunarodni pokret broji oko 300.000 članova u užem smislu, te je priznat i željen od Svetog Oca i brojnih biskupa u cijelom svijetu kao crkveni apostolski pokret marijanskog karaktera. U Hrvatskoj ovaj pokret nosi ime „Hrvatska schönstattska obitelj“, te okuplja oko 1000 članova, a Svetište u Maloj Subotici prvo je takvo izgrađeno u cijeloj Hrvatskoj. U prekrasnom ambijentu i pozitivnom ozračju održano je misno slavlje koje je predvodio đakovačko-osječki nadbiskup i metropolit mons. Đuro Hranić, uz koncelebraciju varaždinskog biskupa mons. Josipa Mrzljaka, župnika Župe rođenja Blažene Djevice Marije u Maloj Subotici vlč. Đure Vukalovića, te još trideset svećenika s područja Međimurja, Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Švicarske. Ovom velikom slavlju također su prisustvovali župan Međimurske županije Matija Posavec, načelnik Općine Mala Subotica Vladimir Domjanić te predsjednik Hrvatske schönstattske obitelji Tomislav Ćorluka. Svetu misu je, kao domaćin, otvorio varaždinski biskup Mrzljak poželjevši toplu dobrodošlicu gostima koji su pristigli iz svih krajeva Hrvatske i susjednih zemalja. „Ovo svetište može u samo jednom dijelu predočiti kako je Međimurje zaista cvjetnjak Hrvatske, dok njegove preostale kvalitete proizlaze iz ljudi koji ovdje žive“, istaknuo je Mrzljak. Posebnu pozornost privukla je propovijed đakovačko-osječkog nadbiskupa Hranića u kojoj se osvrnuo na brojne izazove i iskušenja kojima smo svakodnevno izloženi te istaknuo važnost obitelji, molitve i zajedništva u našim životima. „Ovdje smo danas kako bismo od Majke naučili da nam Bog, onda i kad je zahtjevan, nije nikakva prijetnja ni rival, već prijatelj i saveznik. Tu smo da bismo, gledajući u Mariju, osvijestili da Bog treba imati središnje mjesto u našim životima, kako bismo mogli biti zdrava kršćanska zajednica koja zna da je Bog izvor i jamac istine, te da ne može biti izjednačen s onim što u danom momentu odgovara nečijim interesima ili ciljevima“, naglasio je Hranić te zaključio kako smo istinski slobodni tek onda kad smo u zajedništvu s Bogom. Po završetku Svete mise, slavlje je nastavljeno svjedočanstvima, nagovorom patera Christopha Horna, obredom krunjenja, klanjanjem, blagoslovom slike Hodočasničke Gospe i spaljivanjem listića duhovnih doprinosa.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content