Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Predstavnici braniteljskih udruga Međimurske županije raspravljali o programu obilježavanja 25. obljetnice Dana oslobođenja Međimurja i međimurskih branitelja

Datum objave: 18. srpnja 2016.

Jednoglasnom odlukom na nedavno održanoj 20. sjednici Skupštine Međimurske županije, 17. rujna proglašen je Danom oslobođenja Međimurja i Danom međimurskih branitelja. Naime, tog se datuma svake godine u Međimurju obilježava događaj iz 1991. godine kada je oslobođena i zauzeta vojarna u Čakovcu. Stoga je župan Međimurske županije Matija Posavec donio odluku o formiranju Organizacijskog odbora za obilježavanje 25. obljetnice Dana oslobođenja Međimurja 1991. i Dana međimurskih branitelja koji je održao svoju 1. sjednicu na kojoj se okupio velik broj predstavnika braniteljskih udruga s područja Međimurske županije. Raspravljalo se o predloženom programu obilježavanja ove velike obljetnice kako za međimurske branitelje, tako i za sve žitelje Međimurja, te su dani brojni prijedlozi kojima bi se cjelokupni program upotpunio i dao ovom događaju još jedan veći značaj i pijetet. Organizacijski odbor poslužio je kao odlično mjesto za okupljanje svih prijedloga na jednom mjestu koji će se razmotriti i dodatno raspraviti na predstojećim sjednicama koje će se još održati ususret ovoj znamenitoj obljetnici, na kojoj se očekuje i dolazak brojnih predstavnika političkog, društvenog i kulturnog života, kako na županijskoj tako i na državnoj razini.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content