Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Objavljen zajednički Natječaj za prijavu projekata/programa udruga i zdravstvenih organizacija u RH

Datum objave: 8. srpnja 2016.

Ministarstvo zdravlja, Ministarstvo pravosuđa i Ured za suzbijanje zlouporabe droga Vlade Republike Hrvatske objavilo je natječaj za prijavu projekata/programa udruga i zdravstvenih organizacija za financijsku potporu iz sredstava Državnog proračuna iz dijela prihoda od igara na sreću u 2016. godini.

Predmet Natječaja i vrsta potpore
Predmet ovoga Natječaja je raspodjela dijela prihoda od igara na sreću u 2016. godini koja su raspoređena u razdjelu Ministarstva zdravlja, Ministarstva pravosuđa i Ureda za suzbijanje zlouporabe droga Vlade Republike Hrvatske.
Udruge i zdravstvene organizacije, sukladno ovom Natječaju, mogu svoje prijave za financijske potpore slati za:

  1. Projekte prevencije ovisnosti koji su u skladu s Europskim standardima za kvalitetnu prevenciju zlouporabe droga (EDPQS) i Inovativne projekte univerzalne prevencije ovisnosti
  2. Inovativne projekte selektivne i indicirane prevencije
  3. Projekte resocijalizacije ovisnika i intervencije u zatvorskom sustavu
  4. Projekte koje provode zdravstvene organizacije u suradnji s udrugama
  5. Programe smanjenja šteta povezanih sa zlouporabom droga

Poziv i dokumentacija za provedbu Natječaja objavljuje se u cijelosti na mrežnim stranicama Ministarstva zdravlja (www.zdravlje.gov.hr), Ministarstva pravosuđa (www.pravosudje.gov.hr), Ureda za suzbijanje zlouporabe droga (www.drogeiovisnosti.gov.hr) te na mrežnim stranicama nadležnih regionalnih zaklada za razvoj civilnog društva (www.zamah.hr, www.civilnodrustvo-istra.hr, www.zaklada-slagalica.hr,www.zaklada-dadic.hr) kao provedbenih tijela Natječaja.
Rok za podnošenje prijava po ovom Natječaju je 09. kolovoza 2016. godine.
Ovdje možete preuzeti:

  • Poziv na natječaj
  • Odluka o načinu raspodjele raspoloživih sredstava iz dijela prihoda od igara na sreću za 2016. godinu namijenjenih financiranju projekata/programa udruga i zdravstvenih organizacija u području prevencije ovisnosti i suzbijanja zlouporabe droga
  • Upute za prijavitelje

Više informacija možete pronaći ovdje: http://bit.ly/29Bi9CR

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content