Drugu kulinarsku radionicu održanu u nedjelju, 26. lipnja, uz obiteljsko događanje u Perivoju Zrinskih u Čakovcu, obilježili smo jelima od kukuruzne i prosene kaše. Donosimo i recepte Slađane Herman koja je jela spravljala u atriju Starog grada.

 

KUKURUZNA KAŠA S JOGURTOM I SVJEŽIM KRAVLJIM SIROM

Kukuruznu kašu dobro oprati i kuhati u posoljenoj vodi s režnjom češnjaka. Omjer vode i kaše mora biti 1:1. Kuhanu kašu servirati s jogurtom, svježim kravljim sirom i tostiranim sjemenkama sezama, lana i buće. Sjemenke se poprže na suhoj tavi uz dodatak soli. Kad se ohlade, melju se u multipraktiku ili ručno u mužaru.

 

KUKURUZNA ZLEVANJKA S JABUKAMA I ZOBENIM PAHULJICAMA

1l mlijeka

150g kukuruznog brašna

50g integralnog brašna

50g zobenih pahuljica

100g sviježeg kravljeg sira

4 jaja

4 naribane jabuke

1 prašak za pecivo

100g šećera

mala žličica soli

Sve sastojke pomiješati u jednoličnu smjesu. Smjesa mora biti malo gušća od one za palačinke. Dobivenu smjesu uliti u namazani, pobrašnjeni pleh i peći 20 minuta u zagrijanoj pećnici na 190 stupnjeva.

 

KUKURUZNI MOČNJAK S VOĆEM

1l mlijeka

150g kukuruznog brašna

3 jaja

4 žlice šećera

1 žličica soli

Sve sastojke pomiješati i kuhati na laganoj vatri uz lagano miješanje. Nakon što močnjak zakipi, kuhati još pet minuta uz stalno miješanje. Voće (jabuke, maline, kupine, borovnice) kratko prokuhati s malo šećera i po želji izmiksati štapnim mikserom. Močnjak servirati topao ili hladan uz dodatak umaka od voća .

 

POPEČCI OD PROSENE KAŠE I ŠPINATA

500g prosene kaše

3 jaja

100g mrkve

100g svježeg špinata

1 glavica luka

2 režnja češnjaka

Prosenu kašu skuhati u posoljenoj vodi i potom je malo ohladiti. Sitno sjeckani luk popržiti do zlatnožute boje, dodati sitno sjeckani češnjak i naribanu mrkvu te sve zajedno popržiti još minutu.

Špinat blanširati, ohladiti u hladnoj vodi, ocijediti, sitno nasjeckati i dodati ohlađenoj kaši zajedno s prženim lukom i mrkvom. Smjesu izmješati, dodati jaja i formirati popečke po želji. Peći u keramičkoj tavi na malo ulja.