Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.8 °C
1030.0 hPa
78 %

Čestitka župana Međimurske županije povodom Dana državnosti

Datum objave: 24. lipnja 2016.

Povodom Dana državnosti, župan Međimurske županije Matija Posavec uputio je čestitku u kojoj stoji:
             Poštovane Međimurke i Međimurci!
    25. lipnja obilježavamo dan kada je Hrvatski sabor donio Ustavnu odluku o samostalnosti i suverenosti Republike Hrvatske, čime je ostvarena višestoljetna želja naroda za stvaranjem vlastite države. Ta je namjera prethodno iskazana održanim referendumom, na kojem su građani Hrvatske jasno izrazili svoj stav, sa željom za neovisnošću. Ipak, put do istinske slobode za Hrvatsku potrajao je još nekoliko godina tijekom kojih je prošla krvavi put Domovinskoga rata. Upravo je iz tog razloga, Dan državnosti prilika da se prisjetimo onih koji su svojom hrabrošću, ustrajnošću i zajedništvom omogućili da danas živimo u modernoj i europskoj državi. Republika Hrvatska nastala je na temeljima koje joj je omogućila žrtva naših branitelja, a među njima i 78 međimurskih boraca koji su diljem Hrvatske položili svoje živote za domovinu.
    Zahvaljujući njima danas živimo u slobodnom i demokratskom društvu kakvo smo priželjkivali, te si iz tog razloga ne možemo dozvoliti živjeti u prošlosti, već se usmjeriti prema budućnosti i stvarati bolje uvjete za sve naše građane, kao i generacije koje tek dolaze. Iako su vremena kroz koja trenutno prolazimo izrazito turbulentna, ne smijemo zaboraviti da smo se borili za državu koja će iskorištavati sve svoje potencijale, stvarati nove vrijednosti i radna mjesta,te u kojoj mladi neće pomišljati na odlazak. To nisu samo puki snovi, već realni ciljevi kakve postižemo upravo ovdje u Međimurju, a želimo da se tako ponaša i ostatak zemlje. Svojim primjerom dokazujemo da je uz odricanje, veliki trud i predani rad  moguće stvoriti zajednicu po mjeri čovjeka, a tako ćemo nastaviti raditi i dalje.
 
                Čestitam Vam Dan državnosti!

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content