Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Župan Matija Posavec primio uspješne mlade Međimurce, dobitnike Oskara znanja

Datum objave: 21. lipnja 2016.

Ponosan sam što danas ovdje svi mi imamo priliku čestitati našim učenicima koji su se dokazali na državnoj i međunarodnoj razini osvojivši najviša mjesta na mnogim natjecanjima. To je apsolutno njihov uspjeh, ali i njihovih mentora te roditelja, kao i cijele naše zajednice jer sami rezultati pokazuju da je put koji smo odabrali, a u kojem velika sredstva izdvajamo upravo za obrazovanje, ispravan i da u konačnici daje rezultate.“, rekao je župan Međimurske županije Matija Posavec prilikom svečanog prijema učenika osnovnih i srednjih škola Međimurske županije, dobitnika nagrade Oskar znanja. Ovo priznanje dodjeljuje Hrvatska zajednica županija u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje i Ministarstvom znanosti, obrazovanja i sporta, a uručuje se učenicima koji su postali državni prvaci na natjecanjima u znanju, učenicima koji su osvojili jedno od prva tri mjesta na međunarodnim natjecanjima, kao i učenicima  glazbenih i plesnih škola. U svakoj od spomenutih kategorija, ove se godine našlo po nekoliko učenika iz Međimurja, pa je tako devetero mladih, zajedno sa svojim mentorima, roditeljima i ravnateljima škola, ispunilo zgradu Scheier gdje su ih, uz župana Posavca, primili njegova zamjenica Sandra Herman i predsjednik Skupštine Međimurske županije Mladen Novak.  Posavec je dodatno naglasio kako je ulaganje u znanje i obrazovanje mladih uvijek najisplativija investicija, te da će Županija i dalje činiti sve kako bi svim svojim učenicima omogućila što bolje uvjete. Na tome mu je posebno zahvalila profesorica Ekonomske i trgovačke škole Željka Kadi koja se obratila svim prisutnima u ime mentora, istaknuvši pritom kako se često puta samo govori o ulaganju u mlade i obrazovanje bez da se bilo što učini, no da Međimurje u tome nije slučaj. „Lokalna zajednica mora biti stalna potpora i omogućavati našoj djeci da imaju sve što im je potrebno za najbolji mogući razvoj, a mislim kako Međimurska županija u tome radi sjajan posao“, napomenula je Kadi i uputila čestitku svim učenicima i njihovim mentorima koji, kako napominje, sami najbolje znaju koliko je truda uloženo u ovaj uspjeh. Posebno je upečatljiv bio i govor učenika 3. razreda Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec, Juraja Barleka, koji se zahvalio u ime dobitnika nagrade, naglasivši kako iznimno cijeni trud predstavnika Županije koji ulažu u razvoj mladih i njihovo obrazovanje. „Takva nam je podrška potrebna kako bi mogli ostvarivati ovakve, ali i još bolje rezultate, te nam je ovo ujedno poruka da se rad i trud isplate i ne prolaze nezamijećeno“, rekao je  mladi Barlek. Svojim glazbenim nastupom program su upotpunili i učenici Umjetničke škole Miroslav Magdalenić, Niko Božek na tubi i Karlo Horvat na trombonu, svirajući sklade koje su im donijela prva mjesta na državnom natjecanju. Svakako valja istaknuti i ulogu Centra za odgoj i obrazovanje Čakovec čiji su se učenici prošle godine dokazali svojom kreativnošću, te su stoga upravo oni izradili skulpture za Oskare znanja koji su otišle u ruke 345 učenika i 220 mentora.
U nastavku prilažemo popis dobitnika Oskara znanja:
1.) Državna natjecanja u znanju:
- Nikolina Novak, 7. razred OŠ Štrigova, 1. mjesto na državnom natjecanju mladih tehničara u Primoštenu; mentor - Kristijan Ovčarić, ravnatelj - Stanislav Rebernik
- Josip Martin Kocijan, 8. razred OŠ Petar Zrinski, Šenkovec, 1. mjesto na državnom natjecanu iz informatike; mentor - Dejan Drabić, ravnatelj - Vladimir Novak
- Lucija Marković i Eva Perčić, 1. razred Ekonomske i trgovačke škole, Čakovec, 1. mjesto na državnom natjecanju iz biologije; mentorica - Željka Kadi, ravnateljica - Bosiljka     Vinković-     Kukolić
2.) Državna natjecanja u glazbi:
- Karlo Horvat, 6. razred Umjetničke škole Miroslav Magdalenić Čakovec, 1. mjesto na 54. hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa, 2. kategorija - trombon; mentorica - Vesna Tota, korepetitorica - Justina Obadić, ravnateljica - Senka Bašek-Šamec
- Niko Božek, 3. razred Umjetničke škole Miroslav Magdalenić Čakovec, 1. mjesto na 54. hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa, 1. kategorija - tuba; mentorica - Vesna Tota, korepetitorica - Justina Obadić, ravnateljica - Senka Bašek-Šamec
3.) Međunarodna natjecanja:
- Leon Vlašić, 8. razred OŠ Štrigova, 1. mjesto na međunarodnom natjecanju RoboBum Slovenija i 2. mjesto na međunarodnom natjecanju RoboCup Slovačka; mentorica - Jelena Tuksar, ravnatelj - Stanislav Rebernik
- Filip Bacinger i Juraj Barlek, 3. razred Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec, brončana medalja na međunarodnoj konferenciji mladih znanstvenika u Rumunjskoj, kategorija - fizika; mentorica - Melita Sambolek, ravnateljica Tea Dragić-Runjak

#znanje
#odgovornost
 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content