Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Održana radionica „PODUZETNIŠTVO  MLADIH I LOKALNI RAZVOJ“ u sklopu projekta „Jačanje kapaciteta gospodarsko-socijalnih vijeća bjelovarsko-bilogorske i Međimurske županije“

Datum objave: 15. lipnja 2016.

U sklopu projekta „Jačanje kapaciteta gospodarsko-socijalnih vijeća Bjelovarsko-bilogorske i Međimurske županije“ koji u potpunosti financira Europski socijalni fond  u ponedjeljak 13. lipnja  2016. godine u Bjelovaru je održana radionica  „Poduzetništvo mladih i lokalni razvoj“.  Na radionici  su sudjelovali članovi gospodarsko-socijalnih vijeća Bjelovarsko-bilogorske  i Međimurske županije.
Predsjednik Gospodarsko-socijalnog vijeća u Međimurskoj županiji Davor Sabolić u svom je izlaganju naglasio da su mladi naša budućnost i da moramo napraviti sve kako bi mlade zadržali u Hrvatskoj. Župan Bjelovarsko-bilogorske županije Damir Bajs naveo je da je odlazak mladih veliki problem  i da Hrvatska, kao i većina zemalja Europske unije želi dići postotak mladih  koji se žele baviti poduzetništvom
Radionicu je vodio  Jeffrey Thomas Fanning, prof.dr. ekonomije koji je pokušao na primjerima dobre prakse objasniti važnost poduzetništva kod mladih.  Posebno je istaknuo probleme s kojima se susreću poduzetnici  te kako  se može pomoći uspješnom razvoju poduzetništva.  Nije lako mladima  pokrenuti vlastiti posao , mora se imati dobra ideja, mora se imati čvrsti temelj i svojom idejom  treba zainteresirati one koji će u početku financirati    tu ideju.  U Europskoj uniji svega je 3 % mladih spremno krenuti u privatni posao, a županije, gradovi i općine mogu puno učiniti i pomoći  kada se govori o uključivanje mladih, ne samo na tržište rada, nego i na tržište poduzetništva. Ključno je slušati što mladi žele, pomoći im u rješavanju  problema i podržavati ih u njihovim idejama.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content