Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.3 °C
1019.0 hPa
45 %

Zavod za javno zdravstvo Međimurske županije obilježio 20 godina rada i djelovanja

Datum objave: 14. lipnja 2016.

Uvijek sam ponosan kada dobijem pohvalu na rad neke od naših institucija, što se posebno odnosi na Zavod za javno zdravstvo koji postiže sjajne rezultate i postavlja visok standard javnog zdravstva za sve stanovnike naše županije“, naglasio je župan Međimurske županije Matija Posavec na svečanosti obilježavanja 20 godina rada Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije. Ova je ustanova komplementarna svim ostalim zdravstvenim institucijama u županiji u pružanju zdravstvene zaštite svim stanovnicima Međimurja s posebnim naglaskom na preventivne aktivnosti i promociju zdravlja, a župan Posavec ističe kako je za to potrebno kontinuirano ulagati u ljude i infrastrukturu.
Dovršetkom izgradnje Doma zdravlja na jednom ćemo mjestu imati primarnu, sekundarnu i tercijarnu zdravstvenu zaštitu, čime će zdravstveni sustav u našoj županiji biti još bolji i kvalitetniji, no posebna zasluga ide svim djelatnicima koji su svojim radom doprinijeli tome da danas, ali i ubuduće ostvarujemo sjajne rezultate“, rekao je župan i čestitao svim bivšim i sadašnjim djelatnicima Zavoda na svemu ostvarenom u prvih 20 godina rada. U ovom trenutku Zavod broji 57 zaposlenih, a njegova ravnateljica Marina Payerl-Pal ističe kako je ključan trenutak u radu bila adaptacija, završena u travnju 2009. godine, kada je svih 6 djelatnosti Zavoda okupljeno na jednom mjestu u novouređenim prostorijama, gdje su im omogućeni vrhunski uvjeti za rad. Ova svečanost ujedno je bila prilika da se izdvoje najznačajnija postignuća i rezultati rada Zavoda, a ravnateljica Payerl-Pal prvenstveno je izrazila veliku zahvalnost svima koji su tijekom 20 godina na bilo koji način doprinijeli podizanju kvalitete javnog zdravstva u Međimurju.
Rad svih djelatnosti Zavoda utemeljen je na najnovijim znanstvenim i stručnim spoznajama, a velika aktivnost ogleda se u brojnim međunarodnim projektima, suradnji s mnogim institucijama i udrugama u provođenju aktivnosti zdravstvene zaštite na našem području, ali i iznimnom trudu svih zaposlenika i vanjskih suradnika“, napomenula je Payerl-Pal. Dodaje kako osobit karakter Zavodu daju brojna iznimno vrijedna savjetovališta u sklopu brojnih djelatnosti, a da je politika kvalitete odabir i čvrsto opredjeljenje ove ustanove, čemu u prilog svjedoči i zapošljavanje pomoćnice ravnatelja za kvalitetu koja usklađuje i provodi sve aktivnosti na uspostavi kvalitete uz suradnju sa svim zaposlenicima Zavoda.
Posebnu pohvalu svim djelatnicima, kao i predstavnicima Županije, uputila je pomoćnica ministra za javno zdravstvo Vera Katalinić Janković, naglasivši pritom kako su Međimurci iznimno vrijedni i sposobni ljudi, što samo potvrđuju sjajni rezultati Zavoda, kojima se može ponositi cijela županija. „Kolege iz Hrvatske liječničke komore, koji su nedavno posjetili Zavod u Međimurskoj županiji, bili su impresionirani činjenicom da postoji tako racionalno postavljen sustav u Hrvatskoj koji daje odlične rezultate, stoga pohvala koju sam uputila županu nije samo moje mišljenje, već i stav mnogih stručnjaka“, rekla je pomoćnica ministra koja već dugi niz godina aktivno surađuje sa svim djelatnicima javnog zdravstva diljem Hrvatske, zbog čega se predstavnici Zavoda i Županije s pravom mogu pohvaliti sjajnim ostvarenjima u dosadašnjem radu i još većim koracima nastaviti poticati povećanje kvalitete javnog zdravstva na svom području.

 

Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content