Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Savjet mladih Međimurske županije

Datum objave: 10. lipnja 2016.

Prema Članku 2. Zakona o savjetima mladih (NN 41/14) Savjeti mladih osnivaju se kao savjetodavna tijela jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave koja promiču i zagovaraju prava, potrebe i interese mladih na lokalnoj i područnoj (regionalnoj) razini.
Savjete mladih osnivaju te njihove članove i zamjenike članova biraju predstavnička tijela jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave, sukladno ovom Zakonu, zakonu kojim se uređuje sustav lokalne i područne (regionalne) samouprave, općim aktima jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave te međunarodnim dokumentima potvrđenim ili usvojenim od strane Republike Hrvatske.
Županijski savjet mladih Međimurske županije osnovan je kao savjetodavno tijelo Međimurske županije koje promiče i zagovara prava, potrebe i interes mladih na razini županije.
Skupština Međimurske županije je na 7. sjednici, održanoj 05. lipnja 2014. godine donijela Odluku o osnivanju Savjeta mladih Međimurske županije („Službeni glasnik Međimurske županije“ broj 6/14). Temeljem članka 3. Odluke o osnivanju Savjeta mladih Međimurske županije 19. rujna 2014. godine na web stranicama Međimurske županije raspisan je Javni poziv za predlaganje kandidata za članove Savjeta mladih Međimurske županije. Savjet mladih Međimurske županije broji 11 članova i isto toliko zamjenika članova.
Rok za dostavu prijava bio je do 9. listopada 2014. godine. Do određenog roka zaprimljeno je 11 prijedloga. Prijedloge su podnijeli: Mladež HDZ-a Međimurske županije, Graditeljska škola Čakovec, Međimurska udruga za ranu intervenciju u djetinjstvu – Murid, Udruga mladih Močvara Okrugli vrh, Forum mladih SDP-a Međimurske županije (3x), Savjet mladih Općine Nedelišće, NK „Naprijed“ Cirkovljan, Gimnazija Čakovec i Humanitarna udruga Fijolina.
Prijedlog kandidatura razmatrao je Odbor za izbor i imenovanja Skupštine Međimurske županije, na svojoj 9. sjednici, održanoj 24.10.2014. godine. Od zaprimljenih 11 prijedloga, Odbor je utvrdio da su svi prijedlozi dostavljeni pravovremeno, od ovlaštenih predlagatelja i da udovoljavaju formalnim uvjetima propisanim u Javnom pozivu.
Savjet mladih Međimurske županije konstituiran je na svojoj konstituirajućoj sjednici 06.03.2015. godine.
Popis članova Savjeta mladih Međimurske županije:

 1. Ivan Šimunković - PREDSJEDNIK, kontakt: 099/507-3833, mail: savjet.mladih@medjimurska-zupanija.hr (?)

- zamjenik člana: Neven Šupljika

 1. Ana Maria Babić – DOPREDSJEDNICA, kontakt: 099/689-6213

- zamjenik članice: Damir Mihoci

 1. Matija Žugec

- zamjenica člana: Dajana Šteković

 1. Anamarija Grkavac

- zamjenica članice: Antonia Hajdinjak

 1. Sarah Bacinger

- zamjenica članice: Lucija Berdin

 1. Matija Balog

- zamjenik člana: Markus Novak

 1. Ivan Barlek

- zamjenica člana: Simona Murković

 1. Nikola Horvat

- zamjenik člana: Denis Ružman

 1. Nikola Novak

- zamjenik člana: Sandro Sadiković

 1. Tomislav Pašalić

- zamjenica člana: Leona Jakovljev

 1. Vilim Muršić

- zamjenik člana: Marin Bogdanić
 
 
 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content