Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Vinskim balom u Terbotzu završeno Urbanovo 2016.

Datum objave: 30. svibnja 2016.

17. po redu Urbanovo opravdalo je status jedne od najvećih manifestacija Međimurja, ali i cijele sjeverozapadne Hrvatske. Velik broj posjetitelja prodefilirao je protekla dva vikenda na 8. Festivalu pušipela u sportskoj dvorani Osnovne škole Štrigova i Danima otvorenih podruma, a sve je završeno tradicionalnim vinskim balom u restoranu Terbotz, koji je već godinama izvanredan domaćin ove glamurozne i ležerne večeri. Gosti su tako imali prilike uživati u atraktivnoj gastro večeri u četiri slijeda popraćenih probranim međimurskim vinima. Osim sjajnog enogastronomskog spoja hrane i vina, vinski bal veže se i uz ceremoniju otvaranja prve boce pušipela lanjske berbe, a ovog je puta tu čast dobila obitelj Cmrečnjak čiji je Pušipel Classic iz 2015. bio najbolje ocijenjen na nedavno održanom Međunarodnom ocjenjivanju vina održanom upravo u Terbotzu.
Posebnost otvaranja pušipela bila je to što je ove godine prvi put, po preporuci Bratovštine Petra Zrinskog – časni stol Čakovec, svečano izgovorena vinska zdravica Petra Zrinskog prema prerađenom tekstu iz romana Eugena Kumičića u interpretaciji glasovitog dramskog umjetnika Joška Ševe. Time je stavljena kruna na sva događanja vezana uz ovogodišnje Urbanovo s kojim je posebno bio zadovoljan predsjednik Društva vinogradara i vinara Hortus Croatiae David Štampar.
Štampar je iskoristio priliku te se zahvalio svima koji su na bilo koji način dali svoj doprinos u promociji naše vinske manifestacije. „Ponosan sam na cijelu organizaciju ovogodišnjeg Urbanova, a velik broj ljudi dokaz je da idemo u pravom smjeru i najbolja nagrada za sve uloženo. Siguran sam da će iduće godine ovaj festival rasti još više i privući još veći broj ljudi te da ćemo time dostojno predstaviti Međimurje u cijeloj Hrvatskoj ali i šire“, rekao je Štampar i posebno istaknuo ulogu Međimurske županije u organizaciji cijelog događanja. „Želja nam je da Urbanovo postane jedna od prepoznatljivijih manifestacija Lijepe Naše i da time još jače promoviramo naše Međimurje koja postaje sve atraktivnija i poželjnija turistička destinacija što potvrđuju brojne nagrade i priznanja na nacionalnom, ali i europskom nivou“, istaknula je u svom obraćanju zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman te naglasila pritom kako se naša županija može itekako ponositi na već drugu nagradu Europske destinacije izvrsnosti po čemu smo jedinstveni u cijeloj Hrvatskoj, a posljednja je stigla prošle godine upravo za područje gornjeg Međimurja u kategoriji lokalne gastronomije i turizma.
Svoj ponos nije krio ni načelnik općine Štrigova Stanislav Rebernik koji je rekao da se tom manifestacijom postiže puno više od uživanja u vinskoj kapljici. „Na ovaj način promoviramo naš kraj u najboljem mogućem svjetlu, a najveća je dobit u tome što su mnogi po prvi puta posjetili Međimurje i to ne samo iz svih dijelova Hrvatske, već i zemalja diljem Europe“, naglasio je načelnik Rebernik. Ugodno druženje na balu potrajalo je do dugo u noć uz neizostavnu glazbenu podlogu koju je ove godine osiguravao Globus band.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content