Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

U Županijsku bolnicu Čakovec stiže 4 milijuna kuna vrijedan uređaj koji spašava živote

Datum objave: 24. svibnja 2016.

Međimurska županija još je jednom napravila korak više kada je u pitanju briga i zbrinjavanje svojih pacijenata, pa su tako novi menadžment Županijske bolnice Čakovec i novo Upravno vijeće proveli i završili postupak javne nabave prema kojem je nabavljen vrijedan uređaj koji spašava živote. Točnije, do kraja ljeta u čakovečkoj će bolnici biti novi RTG angiosala za intervencijsku kardiologiju, a osnovna nit vodilja je da se pruži optimalna pomoć  oboljelima od infarkta srca, unutar vremena koje mora biti što kraće. Kako bi se to i ostvarilo, potpisan je Ugovor o javnoj nabavi koji su potpisali v.d. ravnatelja Županijske bolnice Čakovec, Miroslav Horvat i odabrani ponuditelj Gordan Tomac, direktor tvrtke Shimadzu d.o.o., uz prisustvo župana Međimurske županije Matije Posavca te predsjednika Upravnog vijeća ŽB Čakovec Alena Kajmovića.
„Ovo je temeljni uređaj za provođenje interventne kardiologije u našoj ustanovi, dobit ćemo najmoderniji uređaj, ali ujedno i s najboljim performansama i najmanjim zračenjem“, objasnio je Horvat, a Tomac pohvalio bolnicu koja je već osposobila svoj djelatnike za početak rada s uređajem kojeg tek čekaju. „To je pohvalno i zaista izvrsna stvar, jer bolesti srca i krvnih žila su ozbiljne bolesti, a što skorijim početkom korištenja uređaja zdravstvena skrb u ovom dijelu Hrvatske bit će puno bolja za sve pacijentice i pacijente. Dakako, ovo je prvi takav uređaj u regiji“, naglasio je. I to ne samo za pacijente u našoj bolnici već one iz cijele regije, kako projekt interventne kardiologije pokriva potrebe stanovništva triju županija, Međimurske, Varaždinske i Koprivničko - križevačke  županije, što je više od 400 tisuća ljudi. „Godišnje oko tisuću ljudi na sjeveru zemlje treba ovakav oblik hitne pomoći, a ako pogledate da su to tri osobe na dnevnoj bazi, jasno je zašto treba imati što hitniju reakciju i što bolje uređaje.
Uz činjenicu da je neophodan za održavanjem našeg standarda, ovim uređajem i status ŽB kao regionalnog centra za interventnu kardiologiju dobiva tim više na značaju“, objasnio je međimurski župan, naglasivši kako je za uređaj u državnom proračunu osigurano 6 milijuna kuna, što mu je ujedno i procijenjena vrijednost, no postupkom javne nabave i pregovaranjem postignuta je cijena od 3.905.000,00 kuna s PDV-om.
„Dokaz je to racionalne i transparentne javne nabave i na taj se način štedi novac u državnom proračunu, a na ovaj način naš će aparat biti apsolutno najpovoljniji ovakvog tipa u zemlji. Velik je ovo dan za bolnicu, Županiju, ali i naše pacijente koji će morati koristiti usluge interventne kardiologije“, jasan je Posavec koji dodaje kako ŽB Čakovec ima za cilj smanjiti poražavajuću statistiku od 48 posto ljudi koji umiru od bolesti krvožilnog sustava.

#odgovornost

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content