Međimurje Europska regija sporta za 2022.
3.6 °C
1017.0 hPa
60 %

Trajna obustava natječaja za obnovu kulturne baštine

Datum objave: 24. svibnja 2016.
Nakon što je u trajanju između 9. ožujka i 9. svibnja ove godine poziv na dostavu projektnih prijedloga "Priprema i provedba integriranih razvojnih programa temeljenih na obnovi kulturne baštine" bio privremeno obustavljen, početkom ovog tjedna iz Ministarstva regionalnoga razvoja i fondova Europske unije stigla je obavijest o trajnoj obustavi poziva.
Kao ključni razlog obustave poziva navodi se velik broj zaprimljenih projektnih prijedloga koji je doveo do iscrpljenja raspoložive financijske omotnice koja je u sklopu Operativnog programa "Konkurentnost i kohezija" 2014.-2020. namijenjena očuvanju, zaštiti i promicanju prirodne i kulturne baštine. Pozivom su se financirali projekti izrade projektno-tehničke dokumentacije potrebne za realizaciju ulaganja kao i sama ulaganja u revitalizaciju kulturne baštine tijela javnih vlasti i ostalih pravnih osoba. Budući da je do 2020. godine dug period i iskazan je velik interes za bespovratnim sredstvima namijenjenim obnovi kulturne baštine, nadamo se novim pozivima koji će biti namijenjeni financiranju sličnih aktivnosti.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content