3.9 °C
1024.0 hPa
56 %

Udruga studenata Međimurja s kolegama iz cijele zemlje posjetila Međimursku županiju

Datum objave: 15. svibnja 2016.

Međimurski studenti u Zagrebu, uz postizanje vrhunskih akademskih rezultata i dostignuća, ujedno su dugi niz godina primjer i u organiziranom djelovanju, organizaciji susreta, događanja i manifestacija. Sredinom svibnja odlučili su okupiti sve zainteresirane kolegice i kolege iz cijele Hrvatske te organizirati zajednički posjet, nikako slučajno upravo u vrijeme manifestacije Urbanovo.
U tome im se sa zadovoljstvom pridružila Međimurska županija, osigurala im autobus te prijem u Velikoj vijećnici, kako su studenti krenuli put kraja među Murom i Dravom te potaknuli provedbu ideje „Upoznajmo Međimurje“.
Radi se o projektu koji promiče ljepote, kulturu i običaje našeg kraja, a u te se ljepote moglo uvjeriti 60-ak studenata Sveučilišta u Zagrebu koje je na samom početku svog putovanja po „hrvatskom cvjetnjaku“ u vijećnici primila zamjenica župana Sandra Herman, upoznala ih s krajem u koji dolaze te im približila kulturu pijenja vina na koju je stavljen naglasak u vrijeme Dana vina u Međimurskoj županiji.
U ime studenata, na prijemu je zahvalila predsjednica udruge Karolina Kolarić, te objasnila kako Udruga studenata Međimurja okuplja sve međimurske studente u Zagrebu, s ciljem njihovog boljeg povezivanja, razmjene iskustava i pomaganja novim studentima, a ovakvim putovanjima uz upoznavanje s ljepotama Hrvatske te druženje, stvaraju prijateljske odnose, uspomene te promiču hrvatski turizam.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content