3.7 °C
1024.0 hPa
57 %

Proslavljena 60-ta godišnjica postojanja Medicinsko-biokemijskog laboratorija Županijske bolnice Čakovec

Datum objave: 8. svibnja 2016.

U petak poslijepodne Županijska bolnica u Čakovcu, točnije Medicinsko-biokemijski laboratorij je imao izvrstan razlog za slavlje. Naime, malo je institucija koje se mogu pohvaliti višedesetljetnim djelovanjem, a kamoli tako uspješnim radom koji traje punih 60 godina. Upravo to je bila prilika da se okupe sadašnji i bivši djelatnici te se na jednom mjestu prisjete prošlih dana, ali i zajedno prođu planove za budućnost.
Brinemo za svaki zdravstveni segment 109.000 osiguranika u Međimurju
“Povijest laboratorija počinje 1956. godine dolaskom mr.ph. Marije Posavec koja je diplomirala na Farmaceutskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu te je radila kao šefica Kliničkog laboratorija i ljekarne.“ - tim je riječima Jasminka Hauselmaier, voditeljica jedne od najboljih djelatnosti u Županijskoj bolnici Čakovec, zakoračila u kratki pregled povijesti samog laboratorija. A ta povijest nas je odvela u dvorac Feštetić u kojem je tada radila cijela bolnica gdje je danas 87-godišnja mr. ph. Posavec radila s dvije časne sestre.
Dolaskom u 80-te godine istaknula su se imena dipl. ing. Jasne Mađarić, spec.medicinske biokemije i mr.sc. Biserke Čonkaš, spec. medicinske biokemije, koje su zaslužne za nabavku sve suvremenije laboratorijske opreme. Informatizacija laboratorija započinje 2004. godine čime su nalazi postali dostupni liječnicima svih bolničkih odjela Županijske bolnice, a čime je standard posebice korisnicima podignut ne jednu novu razinu. Modernizacija se nastavlja svakim novim danom pa se sada mogu pratiti i zahtjevi liječnika “na terenu“.
“Opremom nikada ne smijemo biti zadovoljni i moramo biti u korak s najmodernijim zahtjevima struke jer mi se brinemo za svaki zdravstveni segment 109.000 osiguranika u Međimurju.“ - istaknula je voditeljica posebno napomenuvši da je nužno potreban aparat za elektroforezu serumskih proteina, vrijedan 200.000 kuna, čime će i dalje svi Međimurci moći nalaze obavljati u Županijskoj bolnici.
“Nakon jednog relativno kratkog razdoblja bolnica se vratila u okrilje županije i sada ćemo, jednako kao i sa svim našim drugim ustanovama, pokazati i dokazati ne samo da možemo još bolje nego i da naša Županijska bolnica mora, temeljem svojih rezultata i regionalnog značaja, dobiti status subregionalne bolnice.“ – istaknuo je župan Matija Posavec čestitavši svim zaposlenicima lijepu i okruglu godišnjicu, ali je i dodao da će svakako novi aparat biti prioritet u nabavi ove godine.
Želja je uvijek, neke su posebno bitne…
Laboratorij ugovara godišnje s HZZO pretrage za 66 liječničkih timova primarne zdravstvene zaštite, 55 tima opće, obiteljske medicine, 5 pedijatrijskih i 6 ginekoloških timova. Sve to obavlja 30 djelatnika različitih specijalnosti koji su, kako je istaknuto, ponos medicinske struke. Ali ipak uvijek može i mora biti bolje, a za neke stvari su bitni uvjeti rada. “Preseljenje u nove, primjerenije radne prostore omogućilo bi bolju organizaciju te uvjete rada za djelatnike kao i ugodniji prostor za pacijente. Od Uprave bolnice očekujemo razumijevanje za naše planove, a župana bi pozvala da nas jednom posjeti ne kao pacijent već kao osoba koja svojim utjecajem i dobronamjernošću može napraviti razliku.“ - rekla je magistra.
“60 godina uzornoga rada je temelj ne samo daljnjeg razvoja vaše struke već odlična podloga za daljnji razvoj same bolnice.“ - istaknula je predstavnica Uprave bolnice dr.sc. Sandra Oslaković dr.med., spec.transfuzijske medicine, pomoćnica ravnatelja za kvalitetu Županijske bolnice u Čakovcu.
Izuzetno skromna proslava završila je zajedničkom fotografijom, ali i zahvalom prvim ženama laboratorija prekrasnim buketima cvijeća, jer mali znak iskrene pažnje, posebice kada je od srca nekada vrijedi najviše.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 17. siječnja 2022.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content