Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-0.7 °C
1028.0 hPa
72 %

Od 2. svibnja u Međimurju zabrana spaljivanja i loženja vatre u šumama i blizini šume

Datum objave: 4. svibnja 2016.

U Međimurskoj županiji donesena je Odluka o zabrani spaljivanja smeća, korova, suhe trave i drugih poljoprivrednih i šumskih otpadaka i ostataka biljaka nakon žetve i berbe te loženje vatre u šumama i blizini šume, od 2. svibnja do 3. listopada 2016. godine.
Ova Odluka ne odnosi se na organizirano spaljivanje i na loženje vatre koje mora biti organizirano kako je to propisano člankom 18. Odluke o posebnim mjerama zaštite od požara na području Međimurske županije.
Kako smo već bili svjedoci izazvanih požara s težim posljedicama, pozivaju se građani da savjesnim ponašanjem takve posljedice izbjegnu.
Kako će dolaskom sunčanijih dana započeti sezona intenzivnih radova na poljoprivrednim površinama, a samim time i više postupanja s vatrom, zapaljivim predmetima i spaljivanjem korova, suhe trave te niskog raslinja, apelira se na sve građane da obrate posebnu pozornost prilikom paljenja vatre i postupanja s lako zapaljivim predmetima i tvarima.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content