-4.2 °C
1032.0 hPa
74 %

Gradonačelnik Vukovara: „Hvala Međimurkama i Međimurcima na donacijama, potpori i 450 lampiona“

Datum objave: 4. svibnja 2016.

I ovogodišnji Dani Međimurske županije imali su humanitarnu notu, a svakako najistaknutija i jedna od onih kojoj su se Međimurke i Međimurci najradije odazvali bila je ona za pomoć vukovarskog vodotornja. Osim što su donirali sredstva, čime su ušli u izabrano društvo onih čije će ime biti ispisano na vodotornju nakon njegove obnove, ujedno su zajedno s čelništvom Međimurske županije nakon svečane sjednice Skupštine puštali 450 lampiona, u znak podrške za Vukovar, ali i kao simbol koliko je godina prošlo od Sigetske bitke.
Da Međimurci Vukovar pomažu i u ratu i u miru te da je zajedništvo vidljivo u svakom projektu, dokazali su župan Međimurske županije Matija Posavec i gradonačelnik Grada Vukovara Ivan Penava, svečanim potpisivanjem Pisma namjere o zaključenju Sporazuma o suradnji Međimurske županije i Grada Vukovara. Naime, u kratkom roku vukovarski gradonačelnik dva je puta posjetio Međimurje, a svoj potpis za suradnju dao je u dvorani za svečane namjene (vjenčaoni) u Muzeju Međimurja Čakovec, tik prije nego je bio počasni gost svečane sjednice Skupštine Međimurske županije.
Jedan od simbola stradanja i otpora grada, vukovarski vodotoranj, kao i sve Vukovarke i Vukovarci, imaju veliku potporu sa samog sjevera zemlje, naime Međimurska županija do sada je vrlo aktivno pomagala svaku akciju vezanu uz grad Vukovar, a kako je istaknuo Penava, upravo Međimurje i Vukovar imaju posebne poveznice, osobito kroz Domovinski rat. „Prošlost moramo ostaviti tamo gdje joj je i mjesto, ali nas zato sadašnjost i budućnost moraju još jače povezati“, naglasio je. „Ovime radimo jedan novi korak zajedništva i dokazujemo da sjećanje na herojske branitelje Vukovara, među kojima je i značajan broj naših Međimuraca, nikada neće izblijediti“, pritom je naglasio međimurski župan i zahvalio svim Međimurkama i Međimurcima koji su se u okviru Dana Međimurske županije pridružili ovoj velikoj akciji.

#volja
#odlučnost

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content