Međimurje Europska regija sporta za 2022.
2.5 °C
1027.0 hPa
76 %

Proglašena elementarna nepogoda mraza za cijelo Međimurje

Datum objave: 2. svibnja 2016.

Nakon niskih temperatura zabilježenih na području Međimurske županije, u razdoblju od 26. do 30. travnja, na poljoprivrednim kulturama, posebice voćnjacima i vinogradima, nastala su oštećenja različitih razmjera, ovisno o lokalitetu i vrsti nasada, odnosno usjeva. Najčešće posljedice su smrzavanje i veliko oštećenje ili potpuno propadanje ovogodišnjeg uroda u voćnjacima, vinogradima te na pojedinim povrtlarskim i ratarskim kulturama. Stoga je danas župan Međimurske županije Matija Posavec proglasio elementarnu nepogodu mraza.
Temeljem te odluke, zadužuju se članovi gradskih i općinskih povjerenstava za elementarne nepogode da u najkraćem roku utvrde stanje nasada na svojem području te da u slučaju potrebe pokrenu postupak prijave štete. Od početka 2014. godine sve štete od elementarnih nepogoda moguće je prijaviti, evidentirati i procijeniti kroz informatički program Registar šteta. Općine i gradovi su neposredni korisnici aplikacije, a prijavljenim i educiranim korisnicima dodijeljeni su lozinka i korisničko ime s uputama.
Kako bi se procijenilo kolike su štete nastale, gradska i općinska povjerenstva prema uputama UO za gospodarske djelatnosti, nadležna su da utvrde stanje, temeljem čega će se zatim poljoprivrednici moći javiti u Ured gradonačelnika i načelnika svojih gradova i općina. Županijsko povjerenstvo će zatim u zakonskom roku izraditi zbirno izvješće o šteti za područje županije.

POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
PLAN UPISA u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2022./2023.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 17. siječnja 2022.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content