Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.3 °C
1030.0 hPa
77 %

Tour of Croatia: Gledatelji na šest kontinenata gledali kadrove Međimurja i pobjedu hrvatskog biciklista

Datum objave: 24. travnja 2016.

Punih šest dana Hrvatska je pratila najveće svjetske biciklističke zvijezde na putovanju dužem od 1000 kilometara, u okviru međunarodne trke Tour of Croatia. Čast ugostiTI start posljednje, 6. etape spektakla tek rang ispod Tour de Franca ili Gira d'Italia, pripala je drugu godinu zaredom Međimurju i Sv. Martinu na Muri. Kako se radi o utrci prve kategorije po klasifikaciji Međunarodne biciklističke federacije, na ovogodišnjem izdanju nastupili su timovi iz najvišeg ranga klasifikacije Svjetske biciklističke organizacije, kao i najveće svjetske biciklističke zvijezde, pa je iza nas vrhunski događaj koji je okupio više od 100 mjesta domaćina diljem Hrvatske, s više od 500 minuta televizijskog prijenosa uživo u šest kontinenata. Kako je i najavio ispred Termi LifeClass Sveti Martin, biciklist Matija Kvasina odnio je u konačnici ukupnu pobjedu među 168 biciklista svijeta i ukupno 20 timova. „Utrka je bila iznimno napeta, samo je nekoliko sekundi bilo razlike između mene i drugih vozača prije starta, no uspio sam ostvariti svoj san“, rekao je Kvasina tijekom slavlja na cilju u svom rodnom Zagrebu, ali i nakon što je prošao međimursku trasu od Sv. Martina, preko Murskog Središća, Šenkovca, Brezja, Slakovca, Nedelišća, Čakovca do Preloga.
Međimursko gostoprimstvo čini nas poželjnom cikloturističkom destinacijom
Uz kamere Eurosporta koje su trku popratile iz zraka helikopterom te sliku prenijele diljem svijeta, start je označio župan Međimurske županije Matija Posavec, uz svoju zamjenicu Sandru Herman i Petru Novinščak, zamjenicu načelnika Općine Sv. Martin na Muri. „Ovo je bez sumnje jedno od najznačajnijih sportskih događanja u Hrvatskoj koje ujedno shvaćamo i kao priliku da diljem svijeta pokažemo potencijale i ljepote Međimurja, ali i potvrdimo da smo poželjna cikloturistička destinacija“, rekao je župan i prerezao vrpcu, kako je rekao, tek jedne od mnogih utrka i biciklističkih manifestacija koje nas očekuju tijekom godine. To se dokazuje iz događaja u događaj, uzmimo za primjer samo proteklog vikenda održan BIMEP koji je okupio više od 3000 biciklista. Cikloturizam je jedan od strateških ciljeva turizma u Međimurju, ponajviše zahvaljujući ljudima, jer naš kraj živi biciklizam, a bicikliste Terme rado ugošćuju“, potvrdio je direktor Damir Blajić. Trka je bila najbolji poziv svima onima koji su dosad o Sv. Martinu i Međimurju malo znali, da uzmu bicikle i provedu odmor ovdje u europskoj destinaciji izvrsnosti“, dodao je međimurski župan.

#odlučnost

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content