Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-1.0 °C
1023.0 hPa
65 %

Domaće, fino i neodoljivo

Datum objave: 23. travnja 2016.

Vrijeme je danas bilo naklonjeno mnogobrojnim posjetiteljima ali i organizatoru, Gradu Murskom Središću, već tradicionalne manifestacije na šetnici uz rijeku Muru – prezentaciji starih zanata, suvenira i autohtonih međimurskih jela. Predivan ambijent okupio je tako mnogobrojne žitelje te njihove goste  na radionicu izrade već pomalo zaboravljenih domaćih krpica za juhu. Najviše su se tome obradovali najmlađi, djeca iz dječjih vrtića s područja Grada kojima su članice Društva žena iz Murskog Središća prezentirale cijeli proces rada pravljenja tijesta, potrebnih sastojaka te izgleda domaće tjestenine za spremanje raznih jela. Podršku očuvanju kulinarske baštine našega kraja dao je i  gradonačelnika Dražen Srpak koji je isto zasukao rukave i mijesio uz mališane, a sve je razveselila činjenica da svoje finalne proizvode mogu odnijeti kućama možda već za sutrašnji ručak. Radionica koja je počela u jutarnjim satima i trajala 2,5 sata pridonijela je bogatom ovogodišnjem programu u okviru obilježavanja Dana Međimurske županije.

 

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content