Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Domaće, fino i neodoljivo

Datum objave: 23. travnja 2016.

Vrijeme je danas bilo naklonjeno mnogobrojnim posjetiteljima ali i organizatoru, Gradu Murskom Središću, već tradicionalne manifestacije na šetnici uz rijeku Muru – prezentaciji starih zanata, suvenira i autohtonih međimurskih jela. Predivan ambijent okupio je tako mnogobrojne žitelje te njihove goste  na radionicu izrade već pomalo zaboravljenih domaćih krpica za juhu. Najviše su se tome obradovali najmlađi, djeca iz dječjih vrtića s područja Grada kojima su članice Društva žena iz Murskog Središća prezentirale cijeli proces rada pravljenja tijesta, potrebnih sastojaka te izgleda domaće tjestenine za spremanje raznih jela. Podršku očuvanju kulinarske baštine našega kraja dao je i  gradonačelnika Dražen Srpak koji je isto zasukao rukave i mijesio uz mališane, a sve je razveselila činjenica da svoje finalne proizvode mogu odnijeti kućama možda već za sutrašnji ručak. Radionica koja je počela u jutarnjim satima i trajala 2,5 sata pridonijela je bogatom ovogodišnjem programu u okviru obilježavanja Dana Međimurske županije.

 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content