Međimurje Europska regija sporta za 2022.
3.3 °C
1030.0 hPa
49 %

Poslovni uzlet besplatnim edukacijama privukao veliki broj zainteresiranih

Datum objave: 22. travnja 2016.

Besplatnim edukacijama, interaktivnim predavanjima i panel diskusijama, namijenjenih poduzetnicima, obrtnicima, vlasnicima OPG-a, kao i svim zainteresiranima, nastavljena je dobra suradnja Poslovnog dnevnika i Međimurske županije. U njihovoj je organizaciji održan novi Poslovni uzlet koji je među građanima Međimurja pobudio veliki interes, što i ne čudi obzirom da se u našoj županiji poduzetništvu pridaje posebna pozornost. „Svaka pomoć našim je poduzetnicima dobro došla, a razmjena iskustva, mišljenja i kontakata, kao i stjecanje novih znanja i informacija koje se na ovim radionicama mogu dobiti, od velikog su značaja“, istaknuo je uvodno u sklopu svog obraćanja predsjednik Skupštine Međimurske županije Mladen Novak, koji je pritom napomenuo kako je na radionicama u dvojakom svojstvu, kao predstavnik Županije, ali i kao poduzetnik.
Država traži prevelike izdatke, a uz to su poduzetnici opterećeni brojnim nametima koji ne samo da otežavaju poslovanje, već i onemogućuju da se radnicima povećaju plaće, jer nisu baš uvijek poslodavci ti koji ne žele bolje vrednovati svoje radnike“, istaknuo je predsjednik Skupštine Novak, naglasivši također da u Međimurju trenutno postoje dva trenda koja se žele promijeniti. „Nezaposlenost pada, te se javlja problem nedostatka određenog radnog kadra, osobito u proizvodnji, a drugi su problem niske plaće i naša je zadaća da u narednom periodu radimo na njihovom povećanju kako bi zaustavili odlazak kvalitetne radne snage u zemlje Europske unije“, zaključio je Novak. U sklopu Poslovnog uzleta održana je panel diskusija, radionice u kojima su se poduzetnici imali prilike informirati i zatražiti pomoć kod situacija i problema na koje nailaze u svojem poslovanju, te pronaći moguća rješenja na ista.
Ovaj je projekt, u protekle dvije i pol godine otkako ga provodimo, prometnuo u jedna snažan alat u nastojanju da naši poduzetnici podignu nivo svog znanja i poduzetničkih kompetencija na jedan stupanj na kojem će biti konkurentniji, ne samo na hrvatskom već i na čitavom zajedničkom tržištu Europske unije koja broji potencijalnih pola milijarde kupaca i klijenata“, naglasio je glavni urednik Poslovnog dnevnika Mislav Šimatović, dodavši kako je ova manifestacija bila deveta od njih tridesetak čime se već duboko zakoračilo u 3. Sezonu održavanja ovog vrijednog projekta. „Iz perspektive poslovnog dnevnika, kao relevantnih poslovnih novina, malo poduzetništvo predstavlja esencijalni dio društva i kapilarni sustav čitavog gospodarstva“, objasnio se Šimatović razlog održavanja ovih radionica namijenjenih prvenstveno malim i srednjim poduzetnicima. Iskoristio je tu priliku da iznese i nekoliko statističkih podataka, prema kojima upravo iz tog sektora dolazi 99 posto svih registriranih poslovnih subjekata u Hrvatskoj koji zapošljava 65 posto ukupne radne snage, a u kojem nastaje gotovo 50 posto BDP-a. Krajnji je cilj ovih radionica da njihovi sudionici stečena znanja mogu praktično iskoristiti u sklopu svog poslovanja.

POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
PLAN UPISA u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2022./2023.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 17. siječnja 2022.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content