2.8 °C
1027.0 hPa
20 %

450 lampiona za Vukovar!

Datum objave: 22. travnja 2016.

Međimurska županija dosad je već pokazala kako se uvijek rado uključuje u akcije koje provode partneri, prijatelji ili pak udruge koje imaju za cilj pomoći, a Međimurke i Međimurci vrlo su aktivno tijekom godina pomagali svaku akciju vezanu uz grad Vukovar. Kako su župan Međimurske županije Matija Posavec i gradonačelnik Grada Vukovara Ivan Penava dogovorili tijekom gradonačelnikova službenog posjeta Međimurju početkom travnja, radit će se zajednički na daljnjem očuvanju sjećanja na grad heroja, ali i naše heroje, branitelje. Pritom je župan ujedno potvrdio kako će se i  Međimurska županija uključiti u donatorsku akciju za obnovu vodotornja, a prve akcije kreću u okviru obilježavanja Dana Međimurske županije.
Trenutna je inicijativa vezana uz pomoć obnove jednog od simbola žestokih stradanja i otpora grada. Naime ovog ćemo puta u okviru svečane sjednice Skupštine Međimurske županije, u petak, 29. Travnja u  jezeru Starog grada puštati lampione u znak podrške gradu heroju i to njih 450, u skladu s godinom obljetnice Sigetske bitke, još jednog velikog događaja naše povijesti. Dosad su prikupljene brojne pomoći za obitelji, pokrenuta je izložba "Vukowar 87 dana boli i patnje" kojom su se brojne Međimurke i Međimurci upoznali sa strahotama iz 1991. godine, uskoro se kreće s humanitarnom pomoći za dječje vrtiće. Inače, istok i sjever zemlje povezani su tijekom cijele godine nizom akcija i aktivnosti, a mnogi Međimurci,  udruge, branitelji, predstavnici policije i pojedinci dio su kolone sjećanja, pale svijeće i polažu vijence na dvije spomen ploče koje je Međimurska županija postavila, na Trpinjskoj cesti te ispred Borovo commerca.
Donacijom za obnovu Vaše će ime osvanuti na obnovljenom vodotornju!
Ne samo da ćemo nizom akcija, ponajviše u vrijeme obilježavanja Dana Međimurske županije, ali i tijekom cijele „Godine Nikole Šubića Zrinskog“, pomoći obnovu vodotornja, nego ćemo omogućiti našim školarcima, ali i svim sugrađanima posjet Vukovaru, da vide svoje ime kao donatora na vodotornju. Spomenimo kako će građani sredstva za pomoć Vukovaru moći izdvojiti od ove subote, 23. travnja na prigodno pripremljenom štandu u centru grada od 9 do 13 sati i time se uz cijelu Hrvatsku pridružiti ovoj velikoj akciji.
 
FOTO: www.turizamvukovar.hr

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content