Međimurje Europska regija sporta za 2022.
3.8 °C
1030.0 hPa
48 %

Iz Ministarstva kulture u Međimursku županiju više od 2,1 milijun kuna za 13 projekta

Datum objave: 4. travnja 2016.

U Međimurskoj županiji nastavljaju se planovi i radovi na započetim investicijama u kulturi, nakon što je Ministarstvo kulture RH danas objavilo raspored sredstava za programe investicijske potpore za 2016. godinu te za najsjeverniju županiju namijenilo 2.110.000,00 kuna.
Ministarstvo kulture sredstva investicijske potpore odobrava za programe izgradnje, sanacije, rekonstrukcije, adaptacije, uređenja i opremanja objekata kulture, za što je u Međimurju predviđeno ukupno 13 projekata.
Na ovaj se način nastavlja dobra suradnja Ministarstva kulture RH i Međimurske županije, kao i projekti započeti u prijašnjem mandatu, a valja napomenuti kako ovim putem u Međimurje stiže  nešto veća financijska potpora nego u 2015. godini.
Najviše, čak 500 tisuća kuna ići će za uređenje Centra za kulturu Mursko Središće čime bi isto trebalo biti u potpunosti završeno, 350 tisuća za uređenje prostora Državnog arhiva u Štrigovi, a 250 tisuća kuna za uređenje Centra za kulturu Čakovec. Projekt uređenja Doma kulture u Donjem Vidovcu, ministarstvo će pomoći s 200 tisuća kuna, dok s po 150 tisuća kuna obnovu Doma kulture u Vratišincu i obnovu Doma kulture Goričan. S po 100 tisuća kuna sufinancirat će se opremanje likovnog postava Muzeja Međimurja Čakovec, uređenje Doma kulture u Gornjem Mihaljevcu te obnova Doma kulture u Macincu. Za potrebe obnove Doma kulture u Gardinovcu izdojit će se 70 tisuća kuna, kao i za obnovu Doma kulture u Pribislavcu, dok 50 tisuća za opremanje Doma kulture u Orehovici, a sredstva će se preusmjeriti i za uređenje prostora arhiva Kulturno umjetničkog društva „Seljačka sloga“ Donja Dubrava.
 

POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
PLAN UPISA u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2022./2023.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 17. siječnja 2022.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content