Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Josip Jović je simbol nametnutog rata, patnji i stradanja svih branitelja

Datum objave: 1. travnja 2016.

Paljenjem svijeća i polaganjem vijenca ispred Spomen ploče poginulim i nestalim hrvatskim braniteljima predstavnici Međimurske županije predvođeni zamjenikom župana Zoranom Vidovićem, predsjednikom Udruge Vukovarskih branitelja i logoraša Međimurja Željkom Sršanom te Zvonkom Horvatićem, bivšim zapovjednikom policijske postaje u Vukovaru, odali su počast prvoj hrvatskoj žrtvi u domovinskom ratu policajcu Josipu Joviću. Tada 22-godišnji policajac postao je simbolom nametnutog rata, patnji i stradanja desetaka tisuća branitelja, ali i svih civilnih žrtava.
„Krvavi Uskrs se nikada ne smije zaboraviti, a Josip Jović, njegova žrtva nije i nikada ne smije biti uzaludna. O ovim i ovakvim događajima ne smijemo prestati govoriti, ne smije ih se zaboraviti jer istina mora živjeti“, napomenuo je pritom Vidović.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content