Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-0.4 °C
1029.0 hPa
54 %

Josip Jović je simbol nametnutog rata, patnji i stradanja svih branitelja

Datum objave: 1. travnja 2016.

Paljenjem svijeća i polaganjem vijenca ispred Spomen ploče poginulim i nestalim hrvatskim braniteljima predstavnici Međimurske županije predvođeni zamjenikom župana Zoranom Vidovićem, predsjednikom Udruge Vukovarskih branitelja i logoraša Međimurja Željkom Sršanom te Zvonkom Horvatićem, bivšim zapovjednikom policijske postaje u Vukovaru, odali su počast prvoj hrvatskoj žrtvi u domovinskom ratu policajcu Josipu Joviću. Tada 22-godišnji policajac postao je simbolom nametnutog rata, patnji i stradanja desetaka tisuća branitelja, ali i svih civilnih žrtava.
„Krvavi Uskrs se nikada ne smije zaboraviti, a Josip Jović, njegova žrtva nije i nikada ne smije biti uzaludna. O ovim i ovakvim događajima ne smijemo prestati govoriti, ne smije ih se zaboraviti jer istina mora živjeti“, napomenuo je pritom Vidović.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content