Predstavljene nagrade i rezultati u turizmu Međimurske županije za 2015. godinu

Datum objave: 24. ožujka 2016.

Prošla godina za Međimursku županiju bila je iznimno uspješna u sektoru turizma, koji je definiran kao jedna od ključnih odrednica njenog razvoja. Brojne nagrade na samo su dokaz toga, a brojke svakako tome idu u prilog. Više od 127 tisuća ostvarenih noćenja i oko 58 tisuća dolazaka demonstrira rast u svim segmentima, a posebno veseli da  je porastao udio stranih turista, posebno Slovenaca i Austrijanaca, i to preko 20 posto. Slijedom toga, u hotelu Spa Golfer u Termama Sveti Martin predstavljeni su svi ostvareni rezultati turizma u prošloj godini, kao i neki od dobitnika nagrada koji su promovirali i predstavljali Međimurje diljem Hrvatske, pa i šire.
Ovi rezultati nisu slučajni, već su posljedica kontinuiranog rada na podizanju kvalitete turističkih proizvoda i usluga na području čitavog Međimurja“, izjavila je na samom početku zamjenica župana Međimurske županije, ujedno zamjenica predsjednika Turističke zajednice Međimurske županije Sandra Herman, naglasivši kako je 2015. godinu obilježila druga dobivena nagrada Europske destinacije izvrsnosti za područje gornjeg Međimurja, po čemu smo jedinstveni u Europi. No, kako napominje voditelj ureda Turističke zajednice Međimurske županije Rudi Grula, potrebno je isticati i uspjehe naših pojedinaca jer su upravo oni ti koji pokreću nove trendove i koji svojim doprinosom  utječu na povećanje cjelokupne turističke ponude našeg kraja. Ovom je predstavljanju tako, među ostalima, prisustvovao načelnik općine Sveti Martin na Muri Franjo Makovec, dobitnik nagrade „Antun Štifanić“ u sklopu Dana hrvatskog turizma, za osobite zasluge i doprinos u razvoju turizma. To je prva takva nagrada koja je prešla Dravu, naglašava Makovec, te ističe kako je općina Sveti Martin na Muri ove godine kandidat za nagradu Zlatni cvijet Europe sa zlatnim znakom zbog čega krajem lipnja očekuju povjerenstvo koje će odlučiti kome će se ona dodijeliti, dok će se sama svečanost održati u Kanadi.
Čestitke županijskih predstavnika primila je i Tatjana Hažić koja je prošle godine nagrađena u kategoriji „Čovjek ključ uspjeha u turizmu“ doprinoseći kvaliteti usluge na obiteljsko poljoprivrednom gospodarstvu, a ona ističe kako je osobito ponosna na 3. mjesto Zlata vrijednog OPG-a, nagradu koju su na razini Hrvatske dodijelili Ministarstvo poljoprivrede, Večernji list i HRT. Ovom predstavljanju, kao domaćin, prisustvovao je direktor Termi Branimir Blajić, koji je spomenuo kako je prošla godina za njih bila iznimno uspješna po pitanju nagrada, obzirom da su proglašeni najboljim hotelom za aktivni odmor, te primili nagradu za iskazan održivi turizam kroz doprinos očuvanju prirode i okoliša. „Nadamo se brojnim nagradama i ove godine, no ona najveća bi svakako bila da dostignemo 'magičnu' brojku od 100 tisuća noćenja što planiramo i ostvariti“, naglasio je Blajić. Uz sve spomenuto, valja svakako naglasiti kako je na prošlogodišnjem natječaju za „Suncokret ruralnog turizma Hrvatske“, u Međimursku županiju otišlo najviše nagrada čime joj je pripala i Velika zlatna povelja.
Najboljima su uručene zlatne, srebrne i brončane plakete te posebna priznanja u šest kategorija. Tako su nagrađeni Poljoposavec iz Dunjkovca, Restoran Terbotz – Vinogradarstvo i podrumarstvo Jakopić iz Orehovčaka, vinska kuća Hažić iz Jurovčaka, Medeni vrt – kušaonica meda, OPG Tatjane Šardi iz Črečana, koja je također prisustvovala ovom predstavljanju, te posljednja nagrada Rudiju Gruli i Turističkoj zajednici Međimurske županije. Spomenuti treba i nagradu Zlatni Interstas 2015. koju je, u sklopu predstavljanja hrvatskih gradova i mjesta za međunarodnu nagradu „Zlatni cvijet Europe“, primila Turistička zajednica Međimurske županije i to za izniman doprinos unapređenju razvoja turizma, a time i značajan doprinos razvoju kontinentalnog turizma Hrvatska 365. Zamjenica župana za kraj predstavljanja rekla je kako je 2016. godina dobro počela, ali da nam predstoje veliki izazovi, obzirom da je u prošloj godini letvica postavljena visoko, no da vjeruje kako ćemo te rezultate nadmašiti dobrom suradnjom javnog i privatnog sektora.