Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Udruga žena „Brest“ već nepunih 5 godina svojim radom pomaže potrebitima

Datum objave: 17. ožujka 2016.

Već tradicionalno povodom nadolazećih uskrsnih blagdana, članice Udruge žena „Brest“ iz Podbresta priredile su veliku prodajnu izložbu vlastitih unikatnih radova. U mjesnom Društvenom domu okupio se veliki broj mještana koji su na taj način dali svoj doprinos radu Udruge, na čemu im se posebno zahvalila predsjednica Štefanija Maček. „Uvijek je lijepo vidjeti veliki interes kod ljudi jer to znači da se naš rad cijeni, a bitno nam je da svi vide koliko je truda uloženo u to, jer uvijek jedan dobar dio sredstava od prodanih izložaka dajemo u humanitarne svrhe“, rekla je predsjednica Udruge i najavila pritom kako će ovog puta jedan dio prihoda od prodajne izložbe ići za kupnju prehrambenih namirnica potrebitima, a ostalo će se izdvojiti za nabavu novih klupa u mjesnoj crkvi. „Bit svega nije da mi sve prodamo, već da ljudi vide čime se bavimo i da im pokažemo na koje se sve načine može pomoći drugima“, ističe Maček. Izložbi su također prisustvovali župan Međimurske županije Matija Posavec i načelnik Općine Orehovica Franjo Bukal.
Župan je česti gost humanitarnih akcija i manifestacija ove Udruge jer, kako kaže, na taj način želi pružiti podršku onima koji svojim nesebičnim radom, trudom i zalaganjem, pomažu drugima, doprinose zajednici i stvaraju sve one vrijednosti za koje se zalaže naša županija. Predsjednica Udruge Maček najavila je neke od budućih aktivnosti, među kojima posebno ističe sudjelovanje na izložbi ručno izrađenog cvijeća i Orehijadi u sklopu ovogodišnjih Dana Međimurske županije, organizaciju predavanja o ranom otkrivanju raka debelog crijeva, a s obzirom da zbog školskih obaveza na dosadašnjim radionicama nisu mogli sudjelovati mlađi naraštaji, za njih je u planu posebna radionica u vrijeme školskih praznika. Pozvane su i u Prelog na tamošnju izložbu cvijeća, a nakon ljetne stanke već kreću pripreme za tradicionalnu božićnu izložbu. Posebno je ponosna na sve dosadašnje aktivnosti i manifestacije Udruge koje su bile humanitarnog karaktera, a kojih je bilo mnogo u nepunih 5 godina djelovanja.
Trebalo bi mi dosta vremena da nabrojim sve akcije koje smo proveli, no moram istaknuti kako mi je najtoplije oko srca kad se sjetim donacije Udruzi za pomoć neizlječivima kojoj smo pomogli kupiti antidekubitalni madrac. Tada nam je dopredsjednica Udruge bila gošća na božićnoj izložbi i tom prigodom nam donijela zahvalnicu te ispričala koliko je ljudi već taj madrac koristilo“, ističe Maček, čije inicijative hvale svi s kojima je surađivala i pomogla, a koje provodi zajedno sa preostalih 19 članica Udruge.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content