Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.9 °C
1026.0 hPa
56 %

„Mali genijalci“ OŠ Pribislavec dobili pet novih računala

Datum objave: 16. ožujka 2016.

Među 116 škola u zemlji koje su se svojim filmovima o školi prijavile na natječaj „Za male genijalce“, najbolja je OŠ Vladimira Nazora Pribislavec. Marljive učenice foto grupe 6.a razreda - Maja Gašparlin, Ana Lesar, Anja Šmitran i Leona Vadlja te učenici 2.a razreda, pod mentorstvom svestrane vjeroučiteljice Miroslave Novak predstavili su svoju školu i svoje prijatelje, za što su nagrađeni s pet računala, koje su im danas uručili HEP i Narodni radio. Na sebi svojstven način predstavili su svoju školu i male prijatelje kojima je za rad i učenje neophodno računalo kako bi nastavu poboljšali i učinili je zanimljivijom.
Ovaj hvale vrijedan projekt svojim su dolaskom podržali župan Međimurske županije Matija Posavec, načelnica Općine Pribislavec Višnja Ivačić, direktorica Sektora za tržišnu i marketinšku strategiju iz HEP d.d. Vlatka Kamenić Jagodić, iz Sektora za korporativne komunikacije Anđelko Brezovnjački i Venancije Mihaljević, iz Narodnog radija Robert Kuzmić i Franka Gojanović, te Mladen Hren direktor Elektre Čakovec, uz domaćinstvo ravnatelja OŠ Vladimir Nazor Pribislavec Brunu Matoteka. „Od Uskrsa kad se vratite u školske klupe, u svakoj ćete učionici imati računala“, razveselio je ravnatelj svu okupljenu djecu na svečanosti i objasnio kako će se nova računala itekako uklopiti u novu školsku zgradu koju djeca željno iščekuju. Značajan događaj, osobito za mališane  škole u Pribislavcu podržao je svojim dolaskom župan koji je iskoristio priliku da pohvali projekt i svaku akciju koja obrazovanje diže na višu razinu i čini ga kvalitetnijim. „Podržavam svaku akciju kojom se ulaže u ove mlade ljude, jer svjesni smo kako je to ulog u našu budućnost i dobrobit županije. Stoga me veseli da smo prošle godine krenuli u izgradnju nove škole i dvorane, a baš prošli tjedan otvorili rekonstruirani vrtić“, naglasio je Posavec.
Ovo je druga godina provedbe akcije „Za naše male genijalce“ Hrvatska elektroprivreda, a kako je objasnio direktor Elektre Čakovec, to je način vraćanja društvu onog što je uloženo. „Prepoznali smo važnost ulaganja u modernizaciju naših škola, ovi mališani to su zaslužili dobrim radom i svojom vrijednošću“, rekao je Hren i dodao kako je u 2015. donirano 30 novih računala u devet hrvatskih osnovnih škola, dok u 2016. 35 računala. Ukupna vrijednost ovogodišnje donacije iznosi 171 tisuću kuna.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content