Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.8 °C
1030.0 hPa
74 %

Savjeti mladih potpisali Sporazum o suradnji

Datum objave: 14. ožujka 2016.

U subotu, 12. ožujka 2016. godine, u čakovečkoj Gradskoj vijećnici potpisan je Sporazum o suradnji između Savjeta mladih Međimurske  županije i Savjeta mladih Primorsko-goranske županije te Savjeta mladih Grada Čakovca i Savjeta mladih Grada Rijeke. Sporazum su potpisali predsjednici Savjeta mladih MŽ i PGŽ Ivan Šimunković i Kristijan Čarapić odnosno predsjednici Savjeta mladih Čakovca i Rijeke Jurica Vidović i Saša Pešut. Potpisivanju sporazuma u ime županije nazočio je predsjednik Skupštine Međimurske županije Mladen Novak dok su predstavnici Grada Čakovca bili zamjenici gradonačelnika Mario Medved i Romano Bogdan te domaćin, predsjednik Gradskog vijeća Grada Čakovca Jurica Horvat.
Predsjednik Županijske skupštine Mladen Novak rekao je da je riječ o sličnim sredinama koje su među najrazvijenijima u Hrvatskoj i gdje ljudi, a posebice mladi slično razmišljaju. Na ovaj način mladi uspostavljaju kontakte i surađuju unapređujući obje sredine te se pripremaju za budućnost. Novak je istaknuo da je siguran da će pokrenuta suradnja biti uspješna.
Ovi Sporazumi, osim suradnje i novih prijateljstava, omogućit će i svježe ideje i prijedloge, koje ćemo uključiti u politike prema mladima u našim sredinama.", rekao je, među ostalim Jurica Horvat. Ivan Šimunković, kao predsjednik Savjeta mladih naše županije, istaknuo je važnost uključivanja mladih u društveni i politički život, a ovi Sporazumi na tom su tragu. I u Međimurju i na Kvarneru briga o mladima je na visokoj razini, no to ne znači da ne može i ne treba biti još bolja. Sporazum je početak, nadamo se, jedne uspješne suradnje, jer se od mladih očekuje niz novih ideja kako u međusobnoj “koaliciji” tako i razvojnim programima.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content