Međimurje Europska regija sporta za 2022.
1.2 °C
1029.0 hPa
77 %

Izabrane najbolje rukometašice i rukometaši Međimurja u 2015. godini

Datum objave: 2. ožujka 2016.

Rukometni savez Međimurja drugu je godinu za redom održao izbor za najbolje igrače u protekloj godini. U prostorijama Doma sindikata priređena je svečanost dodjele nagrada onima koji su se posebno istaknuli svojim nastupima, trudom i zalaganjem te svojim klubovima omogućili odlične rezultate. Izbor su, prema dogovoru, odradili sportski novinari Međimurja koji su aktivno pratili postignute rezultate međimurskih ekipa. Samoj su svečanosti prisustvovali župan Međimurske županije Matija Posavec, predsjednik Rukometnog saveza Međimurja Miljenko Topličanec, predsjednik Zajednice sportskih udruga i saveza Međimurske županije Mato Kljajić te predsjednik Zajednice sportskih udruga Grada Čakovca Bojan Ružić.
„Sport u prvom redu znači odricanje, naporan rad i trening, ali i označuje svojevrsni način života. Ponekad su samo sekunde dovoljne ili tek jedan ti koji dijele uspjeh od neuspjeha. Međimurski rukomet, posebice onaj ženski koji postiže odlične rezultate ovom mladom generacijom, važan je i u promociji našeg kraja. Mi smo toga svjesni, zato vam je Županija uvijek na raspolaganju te će pratiti vaš put prema vrhu“, rekao je međimurski župan i čestitao svakom rukometašu i trenerima.
„Rukomet je naš najtrofejniji sport, pa sam sretan što iz godine u godinu raste i u Međimurju, posebice onaj ženski. Danas imamo prvoligaša, dolaze nam najbolje hrvatske ekipe i polako vraćamo onu staru slavu kakvu je rukomet imao na sjeveru zemlje, ne tako davno, u muškom rukometu“, dodao je Topličanec.
Nagrade su prije svega dodijeljene najperspektivnijim mladim igračicama i igračima. To su Viktorija Gašparić i Nika Sraka iz ŽRK-a Prelog te Marta Kozjak, Dora Pajić, Lana Blagus, Nika Bogdan i Sara Senčar iz ŽRK-a Zrinski od rukometašica, dok su kod dječaka nagrade osvojili Mateo Hozjan, Erik Horvat, Nino Koprivec i Karlo Kranjec iz MRK-a Čakovec. Za najboljeg rukometaša u 2015. godini izabran je jedan od nositelja igre MRK-a Čakovec, koji je u prošloj sezoni prešao iz 3. u 2. HRL, Nikola Petek, a za najbolju je igračicu odabrana Paula Posavec iz ŽRK-a Zrinski koji se u 1. HRL odlično nosi sa najboljim klubovima Hrvatske te se trenutno nalazi na zlatnoj sredini. Paula je, uz to, 3. strijelac 1. HRL u ovom trenutku, a najveća nagrada za njene dobre igre bio je poziv u seniorsku žensku rukometnu reprezentaciju. Također, posebnu nagradu dobila je i njena sestra Stela Posavec koja je zajedno s Paulom jedna od najzaslužnijih za odlične partije ŽRK-a Zrinski kojeg vodi Željko Golik. Stoga, ne čudi što je nagrada za najboljeg trenera otišla upravo u njegove ruke.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content