Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

MURID obilježio 5. godišnjicu rada i pomoći najmlađima u Međimurskoj županiji

Datum objave: 29. veljače 2016.

Nakon što su u ponedjeljak, 22. veljače, napunili 5 godina postojanja, u Međimurskoj udruzi za ranu intervenciju u djetinjstvu rođendanski tjedan iskoristili su za organizaciju Dana otvorenih vrata te predstavili svoj rad od 2011. godine. „Slavimo rezultate postignute u ovih pet godina koliko djelujemo u Međimurju, a u tom smo razdoblju u program primili preko stotinjak djece, čiji su roditelji prepoznali potrebu za MURID-om“, istaknula je u svom pozdravnom govoru predsjednica Udruge Silvija Pucko, dodajući kako se na ranoj intervenciji u Republici Hrvatskoj radi još od 2006. godine. Predstavljanju rada MURID-a od njihovih početaka, prezentaciji projekata u kojima su sudjelovali, kao i najavi planova koje imaju ubuduće, prisustvovali su među ostalima župan Međimurske županije Matija Posavec i zamjenica predstojnice Ureda UNICEF-a u Hrvatskoj Đurđica Ivković. „Međimurska županija među najuspješnijima je po pitanju rane intervencije u djetinjstvu na čemu vam želim čestitati, ali i zahvaliti jer je uloga ove udruge iznimno bitna, u što su se prilike imali uvjeriti i sami roditelji kojima ste velika podrška“, rekla je predstavnica UNICEF-a iskoristivši pritom priliku pohvaliti dobru suradnju s udrugom s kojom su prije dvije godine pokrenuli program podrške roditeljima „Rastimo zajedno“. Veliku pomoć i podršku udruzi također pruža Međimurska županije, u čijem su Proračunu od ove godine udruzi namijenjena određena sredstva nakon što su ostali bez europskih sredstava. „Ovdje ne govorimo o nadstandardu, jer nijedno dijete nije manje vrijedno, a naša je zadaća kao zajednice svima omogućimo jednaki razvoj. Stoga nismo oklijevali ni sekunde kada je završen projekt, već smo osigurali  sredstva potrebna da bi se rad udruge mogao nastaviti“, izjavio je župan i zahvalio svim volonterima koji nesebično daju sebe i svoje vrijeme za pomoć djeci. „Time stvaraju nove vrijednosti i postavljaju viši standard, koji nas kao županiju svrstava među socijalno najosjetljivije“, zaključio je i pohvalio program koji su nastupom obilježili mali folkloraši Dječjeg vrtića „Vrapčić“ iz Šenkovca. „Cilj je ovakvih događaja senzibilizirati javnost i približiti građanima problematiku djece s teškoćama u razvoju kako bi uvidjeli svrhu postojanja udruge i  priključili se njenom radu“, naglasila je predsjednica. Nakon prigodnog programa uslijedilo je razgledavanje prostora, domjenak i druženje, u popodnevnom dijelu vrata su otvorena za sve posjetitelje, dok je predavanje održala i logopedica Iva Korunek.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content