Međimurje Europska regija sporta za 2022.
5.0 °C
1027.0 hPa
35 %

Učenici PŠ Dunjkovec i PŠ Pušćine posjetili Županiju

Datum objave: 26. veljače 2016.

Učenici trećih razreda Područnih škola Pušćine i Dunjkovec posjetili su danas sjedište Međimurske županije. U sklopu građanskog odgoja i predmeta prirode i društva željeli su u teoriji naučeno znanje unaprijediti i u praksi. Zajedno sa svojim učiteljicama Sanjom Marciuš i Višnjom Špicar pripremili su mnoga pitanja zamjenici župana Sandri Herman i Dijani Pahek iz UO za društvene djelatnosti. Obilazak su trećaši završili u Velikoj vijećnici  gdje su naučili osnove o ustroju Međimurske županije i njenih upravnih odjela, izvršnoj vlasti i o županu Matiji Posavcu.
Zanimalo ih je kako oni mogu postati vijećnici u Skupštini kako bi mogli donijeti za njih važnu odluku o uvođenju tableta u njihove  škole. Da im se približi rad skupštinara, župana i zamjenika, odradili su glasovanje i argumentima potkrijepili važnost novih tehnologija u nastavi. Uputili su niz molbi prema županu, od digitalnih stolica, pametne ploče pa sve do uvođenja uniforma koje bi im bile znak raspoznavanja.
Nakon što su se počastili slatkišima i sokovima, svoje druženje ovjekovječili su veselim fotografijama i željom za ponovnim susretom.

Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content