2.9 °C
1024.0 hPa
59 %

Zagrli za rijetke bolesti

Datum objave: 25. veljače 2016.

Hrvatski savez za rijetke bolesti, u nedjelju 21. veljače započeo je međunarodnu inicijativu „Zagrli za Guinness, zagrli za rijetke“ kojom će pokušati oboriti svjetski rekord u broju prikupljenih fotografija i tako kreirati najveći online album fotografija na svijetu. Ovoj humanitarnoj akciji koja je prvi puta pokrenuta prošle godine, priključila se  Međimurska županija sa zamjenicom župana Sandrom Herman, djelatnici Policijske uprave međimurske na čelu s načelnikom Krunoslavom Gosarićem te učenici 3. Osnovne škole  Čakovec.
Povod ove hvale vrijedne humanitarne akcije je međunarodni  Dan rijetkih bolesti, 29. veljače, a cilj je podići svijest javnosti na probleme i potrebe oboljelih od rijetkih bolesti koji su često isključeni iz društva. Hrvatska, zajedno s još devet zemalja uključenih u kampanju, pokušat će skupiti više od 108 121 fotografija koliko je dosadašnji rekord i pripada Kanadi.
Prema definiciji, rijetkom bolestima smatraju se one koje pogađaju manje od petoro od deset tisuća stanovnika. Zbog malog broja oboljelih od pojedine bolesti ni javnost ni struka nemaju dovoljno znanja ni iskustva zato svaka akcija koja senzibilizira i osvještava društvo vrijedan je projekt i treba ga poduprijeti. Kampanja traje od 21. do 27. veljače, a fotografiju zagrljaja potrebno je snimiti u tom razdoblju i postaviti na web platformu hugforrare.com.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content