-1.6 °C
1024.0 hPa
78 %

Međimurska županija dodijelila stipendije 71 srednjoškolcu, djeci branitelja

Datum objave: 8. veljače 2016.

„Pogled na 71 uspješnog srednjoškolca, na ove mlade i uspješne ljude, dokaz je da radimo dobar posao i da je svako naše ulaganje u obrazovanje potpuno opravdano“, rekao je župan Međimurske županije Matija Posavec prilikom obraćanja stipendistima, učenicima iz 12 srednjih škola Čakovca, Preloga i Varaždina. Svečanost uručivanja ugovora kojima im se djeca hrvatskih branitelja iz Međimurske županije pomaže potporama od 3000 kuna za školovanju u školskoj godini 2015./2016., upriličena je u zgradi Scheier u Čakovcu, a pritom se na jednom mjestu okupila čak 61 obitelj. „Jako smo sretni kad znamo da je županija uz nas i naše roditelje, pa vam u ime svih nagrađenih učenika ovim putem želim najiskrenije zahvaliti na svoj potpori. Također, jedno veliko hvala želim reći i našim roditeljima koji se toliko brinu kako bi nam osigurali bolju i svjetliju budućnost. Svima je nama najveća želja učiniti vas sve ponosnima“, u ime svih stipendista zahvalila je Sara Srnec, učenica 4. razreda Srednje škola Čakovec. Da taj ugovor koji su učenici primili, kao i sama stipendija, nije samo komad papira, već poruka da Međimurska županija zna vrednovati dostignuća svojih mladih, naglasio je međimurski župan, pritom uručivši ugovore srednjoškolcima, zajedno s predsjednikom Skupštine Mladenom Novakom, svojim zamjenicima Zoranom Vidovićem i Sandrom Herman te pročelnikom UO za društvene djelatnosti Brankom Sušecom. Na tome su im svojim izvedbama odlučili zahvaliti upravo stipendisti, pa se tako Aleksandar Barlović, učenik 2.razreda ETŠ Čakovec predstavio kajkavskom recitacijom „Kak dete“, dok su prisutni uživali i u filmu „Sjećanje na žrtvu Vukovara“, autora Benjamina Bratkovića, učenika 3. razreda Tehničke škole Čakovec. „Uz ove nastupe, najbolji način da se zahvalimo svima vama bit će naš daljnji trud da u školovanju ostvarimo što bolji uspjeh i zato svim svojim prijateljima i kolegama želim što više vrlo dobrih i odličnih ocjena do kraja školske godine“, dodala je Sara. Ovo je još jedna godina u nizu u kojoj Međimurska županija želi poslati poruku da hrvatski branitelji i njihove obitelji nisu i neće biti zaboravljeni, ovime se odaje jedno poštovanje prema njihovoj žrtvi koju su dali za nas, boreći se za svoju domovinu. „Mi o tome ne pričamo puno, no na tome radimo na konkretne načine, jer sjećanje na Vukovar zauvijek mora ostati u našim mislima“, objasnio je Posavec i za kraj dodao da se nada da će stvaranjem uvjeta na sjeveru u obrazovanju, ovi mladi ostati u Međimurju, ali ih i obradovao da im je uplata danas na vašem računu.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content