Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.4 °C
1026.0 hPa
56 %

Katruža dodijelila novih oko 58 tisuća kuna pomoći potrebitima

Datum objave: 2. veljače 2016.

Međimurska zaklada solidarnosti „Katruža“ održala  je 27. siječnja 2016. godine svoju prvu sjednicu u ovoj godini, odnosno 152. sjednicu  u petnaest godina svog postojanja, na kojoj je dodijeljeno jedanaest  pomoći u iznosu od   57.830,00  kuna.
Za kupnju lijekova pomoći su dodijeljene podnositelju zahtjeva iz Čakovca,  u iznosu od  28.500,00  kuna, podnositeljicama zahtjeva iz Kotoribe i Pušćina u iznosu od 3.990,00 kuna i 9.220,00 kuna i podnositeljici zahtjeva, djetetu iz Gornjeg Kuršanca u iznosu od 3.400,00 kuna.  Dodijeljene   su  dvije pomoći  za terapijsko jahanje podnositeljima zahtjeva, djeci iz Belice i Svete Marije, svakome po 1.800,00 kuna. Djeci iz Čakovca, Pušćina i Lopatinca  dodijeljene su pomoći za defektološke  tretmane, svakome po 1.840,00 kuna, a djeci iz  Belice i Svetog Urbana također za defektološke tretmane u iznosu od 1.800,00 kuna.
Međimurska zaklada solidarnosti «Katruža» u petnaest godina svog djelovanja  dodijelila je pomoći u iznosu od preko 4.500.000,00 kuna za kupnju skupih  lijekova, operacija, ortopedskih pomagala, specijalne prehrane, nabavu pužnica za gluhu djecu, udžbenika i kompjutora za slijepu djecu i ostalo. U prošloj je godini dodijeljeno 98 pomoći u iznosu od 309.000,00 kuna. Od toga 66 pomoći dodijeljeno je djeci za razne defektološke tretmane i terapijsko jahanje.
Zahvaljujemo svim dobrim ljudima koji svojim članarinama ili donacijama pomažu rad Zaklade. Zahvaljujući njima Zaklada će i dalje pružati pomoć u liječenju onima  kojima je ta pomoć potrebna.
Međimurska zaklada solidarnosti „Katruža“

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content