Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Nove mogućnosti iz fondova EU u području zaštite okoliša

Datum objave: 1. veljače 2016.

U 2016. godini, europski projekti Republici Hrvatskoj predstavljaju veliki potencijal za daljnje unaprjeđenje zaštite okoliša. Iz Operativnog programa Zaštita okoliša za razdoblje 2007.-2013. godine u 2016. godini za realizaciju preostalo je oko 110 milijuna €, dok je kroz Operativni program "Konkurentnost i kohezija" za razdoblje 2014.-2020. godine za projekte iz područja zaštite okoliša osigurano 650 milijuna €. To je ukupno 5,7 milijardi kuna iz EU fondova za projekte iz područja zaštite okoliša za čiju je provedbu direktno nadležno Ministarstvo zaštite okoliša i prirode. Cilj Ministarstva je što prije preusmjeriti razvoj Hrvatske ka resursno učinkovitom društvu, kako to nalaže i Europska unija, i za što na raspolaganju postoje značajna sredstva iz EU fondova.

Više informacija: Ministarstvo zaštite okoliša i prirode

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content