-1.1 °C
1026.0 hPa
84 %

Učenici iz Belice i Gardinovca u posjetu Županiji

Datum objave: 28. siječnja 2016.

Dječji je osmijeh ponovo odzvanjao Velikom vijećnicom Međimurske županije. U sklopu nastavnog plana i programa u posjet su stigli veseli trećaši Osnovne škole Belica i Područne škole Gardinovec sa svojim učiteljicama Vesnom Herman i Lidijom Hertarić. Već je postao običaj u međimurskim školama da teorijski dio naučen u školi potkrijepe praktičnom nastavom. Da učiteljice ulažu puno truda i ljubavi mališani su prezentirali  zamjenici župana Sandri Herman koja je svoju prvu  profesionalni priliku upravo  dobila u njihovoj školi. Naučeno na satovima građanskog odgoja i prirode predstavili su učenici Marta Hajdarović, Sebastijan Salaj, Adela Dvorščak, Filip Železnjak, Marko Sabol, Nika Novak i Lucija Palfi koji su se dotakli teme i posebnog projekta na kojem rade. Potaknuti aktualnim događajima te problematici imigranata, odlučili su osvijestiti potrebu za pomaganjem drugima kako bi svi živjeli bolje i sretnije.
Da nisu sve teme koje obrađuju tako ozbiljne i da su ipak na prvom mjestu djeca, ukazalo je pitanje da li mogu u sklopu dvorane imate bazen i kome se mogu obratiti za rješavanje tog vrlo važnog problema. Zamjenica je obećala sve prijedloge prenijeti županu Matiji Posavcu, ali i vijećnicima Skupštine Međimurske županije na razmatranje, čime je izazvala oduševljenje među učenicima. Dotakli su se mnogih tema, od ustroja županije, upravnih odjela, izvršne vlasti pa sve do obrazovnog sustava Švicarske, ali zajednički  su zaključili da je kod kuće ipak najljepše.
Ugodno se druženje nastavilo poklonima, slatkišima i veselim fotografijama.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content