Objavljen natječaj u sklopu programa Europa za građane - "Umrežavanje gradova"

Datum objave: 20. siječnja 2016.

Objavljen je natječaj "Umrežavanje gradova" u sklopu programa Europa za građane. Cilj poziva je pružanje sredstva za jedinice lokalne samouprave (gradovi i općine) i udruge koje zajedno rade na zajedničkoj temi u dugoročnoj perspektivi, a žele razviti mreže gradova kako bi njihova suradnja bila što više održiva.
Prihvatljivi prijavitelji:

• Grad/općina i njihovi twinning odbori ili mreže,
  • Druga tijela lokalne/regionalne vlasti,
  • Udruge lokalnih vlasti,
  • Neprofitne organizacije koje zastupaju lokalne vlasti.

Prihvatljive aktivnosti:
Aktivnosti pokretanja sudjelovanja građana, stavljajući poseban naglasak na politike Europske unije,
Inicijative razvoja mogućnosti za međusobno razumijevanje, interkulturalno učenje, solidarnosti, društveni angažman i volonterstvo na razini Europske unije.
Iznos sufinanciranja:
Maksimalan iznos bespovratnih sredstava po pojedinom projektu iznosi 150.000 €, a trajanje projekta može biti do 24 mjeseca.
Rok za prijavu je 1. ožujka 2016.
Više informacija o natječaju i dokumentaciji možete pronaći ovdje: http://goo.gl/FeiaKk