Objavljen natječaj u sklopu programa Europa za građane – "Bratimljenje gradova"

Datum objave: 20. siječnja 2016.
Poziv "Bratimljenje gradova" nalazi se u cjelini Demokratsko angažiranje i građansko sudjelovanje koja se financira iz programa Europa za građane. Programom se potiče demokratsko i građansko sudjelovanje građana na razini Europske unije. podupire projekte s ciljem da se okupe građani iz pobratimljenih gradova.
Ciljevi poziva usmjereni su na mobiliziranje građana na lokalnoj i razini Europske unije, kako bi raspravljali o konkretnim pitanjima iz europske političke agende. Ova mjera nastojat će promicati građansku participaciju u procesu izrade politika Europske unije i razvijati mogućnosti za društvene angažiranosti i volonterstva na razini Europske unije.
Prihvatljivi prijavitelji:
Grad/općina i njihovi twinning odbori ili druge neprofitne organizacije koje predstavljaju lokalne vlasti.
Izvor financiranja:
Maksimalni iznos bespovratnih sredstava za projekte iznosi 25.000 €, a maksimalno trajanje projekta je 21 mjeseci.
Rok za prijavu je 1. ožujka 2016.
Više informacija o natječaju i dokumentaciji možete pronaći ovdje: http://goo.gl/hEaAFQ