Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-0.5 °C
1020.0 hPa
65 %

POZIV na priključenje na sustav javnog navodnjavanja PRELOG – DONJI KRALJEVEC (PODSUSTAV PRELOG)

Datum objave: 13. siječnja 2016.

Međimurska županija u suradnji s Hrvatskim vodama pri kraju je izrade projektne dokumentacije za sustav javnog navodnjavanja Prelog – Donji Kraljevec (podsustav Prelog). Izradi projektne dokumentacije prethodila je anketa o zainteresiranosti poljoprivrednih proizvođača za izgradnju sustava javnog navodnjavanja 2010. godine, koja  je pokazala veliku zainteresiranost poljoprivrednih proizvođača za izgradnju sustava javnog navodnjavanja. Podsustav navodnjavanja Prelog nalazi se na području grada Preloga i općine Donji Kraljevec. Površine navodnjavanja rasprostiru se na katastarskim općinama Prelog, Cirkovljan, Čehovec i Donji Kraljevec. Područje koje je obuhvaćeno podsustavom navodnjavanja Prelog, dio je projektnog područja smješteno južno od željezničke pruge Čakovec - Kotoriba, neto površine poljoprivrednog zemljišta od 402 ha.
Da bi se prišlo izgradnji sustava javnog navodnjavanja Prelog – Donji Kraljevec - podsustav Prelog, potrebno je posjednici 70% poljoprivrednih površina iskažu zainteresiranost za priključenje na sustav navodnjavanja  i da se ugovornim odnosom definiraju prava i obveze krajnjih korisnika i županije. Pri tome se prvenstveno misli na obvezu trajnog korištenja javnog sustava navodnjavanja.
Krajnji korisnici neće participirati u troškovima izgradnje sustava javnog navodnjavanja, već će isključivo snositi operativne troškove. Visina naknade za korištenje budućeg sustava za navodnjavanje sastojat će se od operativnih troškova  koji su definirati sukladno članku 45. ZOFVG-a i članku 8. Pravilnika o upravljanju i uređenju sustava za navodnjavanje.
Upitnik (DOC format)

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content