-1.1 °C
1028.0 hPa
85 %

Županija donijela Odluku o raspodjeli i korištenju sredstava lovozakupnine

Datum objave: 4. siječnja 2016.

Lovstvo u Međimurju ima dugu tradiciju, a nedavno je obilježena 20. godišnjica osnutka i djelovanja Lovačkog saveza Međimurske županije koji u svom članstvu okuplja 20 lovačkih društava. Kao zakupnici zajedničkih lovišta, oni su nosioci organiziranog lova i lovnog turizma, te u posljednje vrijeme broje sve više pobornika. Tome doprinose stručni ljudi koji rade na razvoju lovišta, poštivanju hranidbenog lanca i izlovu.
Zbog velike važnosti lova u Međimurju, na temelju članka 36. Zakona o lovstvu i  članka 37. Statuta Međimurske županije donesena je Odluka o raspodjeli i korištenju sredstava lovozakupnine u iznosu od 192.441,78 kn. Ovom Odlukom raspoređuju se sredstva lovozakupnine koja do Zakonom određenog roka nisu potraživali vlasnici zemljišta bez prava lova, kao naknadu za zemljište obuhvaćeno lovištima za koje je plaćena lovozakupnina za lovnu godinu 2014/2015.
Dodijeljena sredstva namijenjena su provođenju programa i mjera razvoja i unaprjeđenja lovstva u Međimurskoj županiji, a za praćenje provođenja ove Odluke zadužuje se Upravni odjel za gospodarske djelatnosti Međimurske županije. Lovačka društva obavezna su izvijestiti Upravni odjel o namjenskom korištenju dodijeljenih sredstava, najkasnije do 30.09.2016. godine, a izvješću je potrebno priložiti potvrde o izvršenim uplatama.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content