Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-0.2 °C
1032.0 hPa
71 %

Župan na novogodišnje jutro čestitao mladoj obitelji Vrhar na prvoj bebi u 2016.

Datum objave: 1. siječnja 2016.

U radnim jutarnjim satima, u 06:22 sati, prvog dana nove godine rođena je prva ovogodišnja beba, a među prvima, obitelji Vrhar čestitao je i župan Međimurske županije Matija Posavec. Uz obilazak rodilišta, posjetio je ponosne mamu Kristinu, oca Igora, baku Katarinu i trogodišnjeg brata Bena, prve bebe u 2016. godini, djevojčice Belle, teške 3940 kg i duge 51 cm.
Župan je čestitao i zahvalio cijelom timu rodilišta Županijske bolnice predvođenom dežurnim liječnicima, voditeljem Odjela pedijatrije dr. Ninom Škvorcem, dr. Bernardom Medlobi Vinković i dr. Benjaminom Podoreškim, kao i dežurnim medicinskim sestrama i osobljem. U našoj bolnici godišnje se obavi više od tisuću poroda, točnije prosječno oko 1115, no uvijek prvo malo veselje koje ugleda svijetlo dana ima poseban značaj, naglasili su te se pridružili čestitkama mladoj obitelj iz Štrukovca. Valja napomenuti da je nakon djevojčice, u ŽB Čakovec rođen i prvi dječak, carskim rezom.
Novogodišnje jutro, već tradicionalno, za čelnike Županije započelo je posjetom ustanovama koje su bile zadužene za javni red i sigurnost naših građana, u prvom redu Operativno komunikacijskom centru Policijske uprave Međimurske. O relativno mirnoj novogodišnjoj noći župana i zamjenicu Sandru Herman izvijestili su načelnik PP Čakovec Krešimir Jurčević uz djelatnike dežurne smjene, dok se Župan nakon toga zaputio u Zavod za hitnu medicinu Međimurske županije, posjetio dvije ekipe, onu koja je odradila te onu koja se za novu smjenu tek spremala. Uz dr. Tasjenku Frčko pregledao je i završenu 1. fazu projekta energetske učinkovitosti, ali i pohvalio organizaciju svih međimurskih službi, kao i njihovu brzinu te koordinaciju zbog kojih se svi osjećamo sigurnijima.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content