-1.5 °C
1024.0 hPa
78 %

Međimurski župan čestitao mladom europskom prvaku

Datum objave: 29. prosinca 2015.

Župan Međimurske županije Matija Posavec prijemom je čestitao mladom Andriji Kozjaku, članu Kickboxing kluba 300 iz Čakovca, koji je na održanom turniru „Grand Fight 300“ u Belici, odnio titulu europskog prvaka u PRO-AM kategoriji. Ovaj sportski borilački spektakl održan je pred punom dvoranom osnovne škole, gdje je Andrija tehničkim nokautom u trećoj rundi pobijedio Dalibora Gligića iz Srbije i time ostvario hvalevrijedan rezultat, koji je ujedno najveći uspjeh u njegovoj dosadašnjoj karijeri. „Tu titulu će prema pravilima morati braniti najmanje šest mjeseci do godinu dana, nakon čega se polako okreće profesionalnim vodama, tako da će 2016. godina biti ključna za njegovu borilačku karijeru“, rekao je na prijemu kod župana Andrijin trener Hrvoje Kišasondi, nedavno izabrani predsjednik Europske svjetske kickboxing federacije, te izložio ideju o organizaciji Svjetskog kupa u Čakovcu iduće godine, što je župan u potpunosti podržao. Prijemu je ispred Općine Belica prisustvovao i načelnik Zvonimir Taradi, koji je pomogao organizaciju turnira osiguravanjem dvorane OŠ, kao i inicijalnih sredstava.
Na samom turniru održano je 8 mečeva u kickboxingu, full contactu i K1, a sudjelovali su gosti iz Austrije, Mađarske, Srbije i Bosne i Hercegovine. Boje domaćeg Kickboxing kluba 300, uz Andriju, branila su još tri borca. Leon Horvat, šesnaestogodišnjak iz Selnice, na bodove je pobijedio protivnika iz Mađarske, što je samo još jedan u nizu njegovih odličnih rezultata u posljednje vrijeme s obzirom da je početkom studenog osvojio prvo mjesto na Europskom natjecanju u kickboxingu održanom u Budimpešti, a krajem istog mjeseca osvojio zlatnu medalju na Svjetskom kupu u Bregenzu. Leo Baksa izgubio je na bodove od iskusnijeg Mađara, dok je Siniša Glavina pobijedio borca iz Bosne i Hercegovine tehničkim nokautom u prvoj rundi.
Prilikom održanog prijema u prostorijama Međimurske županije, župan Posavec čestitao je načelniku Taradiju na odličnoj organizaciji, a Andriji i njegovom treneru Hrvoju na sjajnom rezultatu, te im poželio još mnogo uspjeha u nadolazećim borbama.
kk

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content