-1.1 °C
1026.0 hPa
84 %

Održan Sajam školskih preventivnih programa

Datum objave: 16. prosinca 2015.

U sklopu mjeseca borbe protiv ovisnosti kao završna manifestacija održan je Sajam preventivnih programa u dvorani  I. osnovnoj školi Čakovec. Učenici svih 7 međimurskih srednjih škola, 23 osnovne i Centra za odgoj i obrazovanje izložili su radove nastale unatrag mjesec dana na temu borbe protiv ovisnosti.
Županijska koordinatorica Školskih preventivnih programa Andreja Zadravec Baranašić, ravnateljica Zavoda za javno zdravstvo Marina Pajerl - Pal obratile su se nazočnima s nadom kako će aktivnosti doprinijeti smanjenju broja ovisnosti i negativne bilance. Istaknuta je sve veća i bolja suradnja s roditeljima i institucijama, kao važnim partnerima u rješavanju vrlo ozbiljnog problema kojem treba pažljivo pristupati. Tom se prilikom predsjednica Povjerenstva za suzbijanje zlouporabe opojnih droga, ujedno zamjenica župana Sandra Herman još jednom zahvalila svim sudionicima u projektu na pomoći oko aktivnog planiranja i provedbe programa koji su definirani u Akcijskom planu. „U ovom smo mjesecu priveli kraju Akcijski plan, koji ne smije biti samo dokument, već će se po istom raditi i u naredne dvije godine. U njemu su sadržane konkretne aktivnosti kojima se povjerenstvo bavi surađujući sa institucijama koje su sudjelovale i u njegovoj izradi“, istaknula je i pohvalila radove učenika.
Socijalna pedagoginja Jasna Brumec na održanom Okruglom stolu pripremila je prezentaciju na temu Nove droge kao najraširenije među mladima, laka dostupnost i plan postupanje kod sumnje u konzumaciju. Nakon prigodnog glazbenog programa, učenici su imali priliku razgledati promotivne materijale zajednice Cenacolo, Policijske uprave međimurske i Zavoda za javno zdravstvo.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content