Međimurje Europska regija sporta za 2022.
1.5 °C
1037.0 hPa
57 %

Obilježen dan sv. Barbare u Murskom Središću

Datum objave: 6. prosinca 2015.

Grad Mursko Središće poznat je po svojoj dugogodišnjoj tradiciji rudarenja koja potječe još od početka prošlog stoljeća. Zbog iznimne važnosti te djelatnosti, već se šestu godinu zaredom 4. prosinca slavi kao gradski blagdan, obilježavanjem dana sv. Barbare, zaštitnice rudara i građevinara. Ovaj su dan svojom nazočnošću uveličali župan Međimurske županije Matija Posavec sa zamjenikom Zoranom Vidovićem, te načelnik općine Selnica Ervin Vičević, uz domaćinstvo gradonačelnika Dražena Srpaka. Svečanost je započela svetom misom u crkvi Marije Kraljice i sv. Ladislava, nakon čega je organiziran prigodni program ispred novouređene zgrade Dječjeg vrtića Maslačak, gdje su se njihovi najmlađi polaznici predstavili s kratkom plesnom točkom u narodnim nošnjama. Uslijedila je molitva koju je vodio vlč. Tomislav Antekolović, nakon čega su položene svijeće i vijenci kod spomenika sv. Barbare i spomenika rudarima.
Župan Posavec tom je prigodom čestitao njihov dan svim građankama i građanima, ali i gradonačelniku Murskog Središća na svemu što radi za grad te napomenuo kako će se Županija i dalje zalagati da se nastavi uzlet i razvoj samog sjevera Hrvatske. Na kraju je još jednom svima čestitao na dobroj organizaciji i očuvanju ove hvalevrijedne tradicije te poželio u budućnosti još puno novih, uspješnih projekata.
Gradonačelnik Srpak iskoristio je priliku da svima poželi puno uspjeha u 2016., iako je konstatirao kako se i ove godine u gradu dosta napravilo. Ono na što je posebno ponosan jest to da će se telekomunikacijska antena, zbog koje su se vodile mnoge rasprave i prijepori, konačno iz centra, preseliti van grada.

U organizaciji HVIDR-e Jug Čakovec održana promocija knjige o Domovinskom ratu generala Ademija
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 24. siječnja 2022. - Danas u Međimurju oporavljeno 219 osoba
JAVNI POZIV za podnošenje prijedloga za izbor članova Antikorupcijskog povjerenstva Međimurske županije
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content