Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Javni poziv za dostavu projektnih prijedloga "Priprema zalihe infrastrukturnih projekata za Europski fond za regionalni razvoj 2014.-2020."

Datum objave: 4. prosinca 2015.
Javni poziv objavljen je od strane Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta kako bi se pripremila indikativna lista projekata (zaliha projekata) čija bi se provedba mogla financirati iz EFRR-a. Javni poziv financira se iz Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014.-2020. kroz Prioritet 1. Jačanje gospodarstva primjenom istraživanja i inovacija, Specifični cilj 1a1. Povećana sposobnost sektora za istraživanje, razvoj i inovacije (IRI) za provođenje istraživanja vrhunske kvalitete i zadovoljavanje potreba gospodarstva.
Operativni program i aktivnosti koje će se financirati u sklopu Specifičnog cilja 1a1. trebaju biti usklađeni sa Strategijom pametne specijalizacije (Nacrt) i Planom razvoja istraživačke i inovacijske infrastrukture u Republici Hrvatskoj te stoga i projektne prijave u sklopu ovoga poziva trebaju biti u skladu s navedenim strategijama i Operativnim programom.
Prihvatljivi prijavitelji: 
 • Visoka učilišta upisana u Upisnik znanstvenih organizacija (fakulteti/odjeli trebaju dostaviti svoje prijave preko nadležnih sveučilišta ili se mogu samostalno prijaviti uz priloženu suglasnost rektora za projektni prijedlog koji prijavljuju),
 • Znanstvene organizacije upisane u Upisnik znanstvenih organizacija (javne istraživačke organizacije, javne ustanove, bolnice i sl.),
 • Jedinice lokalne i regionalne samouprave u Republici Hrvatskoj,
 • Poduzeća u vlasništvu jedinica lokalne/regionalne samouprave u RH.
Prihvatljive aktivnosti:
Vrsta projekta - Znanstvena infrastruktura (projekti koji povezuju organizacijsku reformu i infrastrukturna ulaganja):
 • Izvođenje radova i nadzor radova - Izgradnja nove istraživačke infrastrukture (npr. novi istraživački centri, laboratoriji u sklopu postojećih istraživačkih organizacija koje povećavaju njihova područja djelovanja ili otvaraju nove smjerove istraživanja),
 • Rekonstrukcija i adaptacija postojeće istraživačke infrastrukture (modernizacija),
 • Nabava opreme i instrumenata za istraživanje i razvoj (uključujući namještaj i IT opremu + adaptacija prostora i nadzor radova ako je potrebno za postavljanje sofisticirane opreme),
 • Troškovi povezani s provedbom aktivnosti organizacijske reforme (npr. angažiranje stručnjaka pri izradi plana istraživanja, izrade misije ustanove i upravljanja i sl.),
 • Organizacija i provedba natječaja,
 • Potrebni doprinosi (npr. vodni doprinosi, komunalni doprinosi),
 • Upravljanje projektom,
 • Vanjske stručne usluge ako su povezane s provedbom projekta,
 • Promidžba i vidljivosti projekta,
 • Usluga revizije projekta koju nabavlja korisnik,
 • Porez na dodanu vrijednost za koju korisnik nema pravo ostvariti odbitak, a koji je povezan s projektom i nastao u sklopu projekta.

Rok za prijavu: 31.12.2015.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content