Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Održana tradicionalna 24. Međimurska večerja u Zagrebu

Datum objave: 1. prosinca 2015.

Mnoge Međimurke i Međimurci koji žive i rade u Zagrebu, aktivno rade na promociji svog zavičaja koji se itekako ima čime podičiti. Iznimno bogatstvo kulturne baštine, prirodnih ljepota i eno-gastronomskih delicija doprinose tome da je Međimurje danas jedna od najprepoznatljivijih županija u Hrvatskoj.  No ipak, ono po čemu se posebno ističe su radišni ljudi, a dokaz tome su i članovi Zavičajnog društva „Međimurje“ u Zagrebu koji više od 20 godina ulažu veliki trud u organizaciju tradicionalnih manifestacija kojima održavaji međimurski identitet. Jedna od njih svakako je i Međimurska večerja, tradicionalno druženje Međimuraca iz Zagreba i iz zavičaja, ove godine 24. po redu. Ovog puta, prijateljsko druženje s kulturnim i znanstvenim djelatnicima, gospodarstvenicima te dužnosnicima Republike Hrvatske, Grada Zagreba i Međimurske županije, održano je u hotelu „Panorama“.
Događaju su, među ostalima, prisustvovali župan Međimurske županije Matija Posavec, , zamjenik ministra kulture Vlade RH Alen Kajmović, predsjednik Skupštine Međimurske županije Mladen Novak, gradonačelnik Grada Zagreba Milan Bandić, predsjednik Gradske skupštine Grada Zagreba Darinko Kosor te predsjednik RH po prestanku obnašanja dužnosti Stjepan Mesić. Osim tradicionalnog međimurskog menija i dobre vinske kapljice, za dobru atmosferu tijekom večeri pobrinuli su se članovi glazbenog sastava „Globus bend“, dok su kao iznenađenje nastupili i poznati hrvatski bariton, rođeni Čakovčanac Armando Puklavec te mlada nada na violini Ana Labazan Brajša. Na samom početku, svima prisutnima obratio se predsjednik društva, pater Tonči Trstenjak, koji je izrazio osobito zadovoljstvo djelovanjem društva koje je u 2014. uselilo u nove prostorije u samom centru Zagreba. Iskoristio je priliku još jednom zahvaliti gradonačelniku Bandiću, županu Posavcu, kao i predsjedniku skupštine Kosoru na pomoći kod osiguravanja novog doma za Međimurce te sve prisutne pozvao na Međimursko proštenje, najveću međimursku manifestaciju u Zagrebu, u nedjelju 05. lipnja 2016
Međimurski pak je župan u svom govoru zahvalio svima na dolasku, ali i promociji Međimurja za koje se, kako kaže, trudi da postane mjesto sretnih i zadovoljnih ljudi koji tamo žele živjeti i raditi, a na tu temu svima je približio stihove međimurske pjesme „Fala božek za Međimurje“.  Kosor je napomenuo kako već dugo surađuje s Međimurcima, u čiji se radišni mentalitet već imao prilike uvjeriti, dok je zagrebački gradonačelnik pohvalio rad zagrebačkih Međimuraca, uz napomenu da im i dalje stoji na raspolaganju u daljnjem radu. Druženje se nastavilo u veselom tonu, uz pjesmu i ples, te ugodne razgovore starih i mladih iz Udruge studenata, čije je zajedništvo i suradnja garancija novih budućih manifestacija u još većem i bogatijem izdanju.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content