Natječaj "Priprema i provedba integriranih razvojnih programa temeljenih na obnovi kulturne baštine"

Datum objave: 10. studenoga 2015.

Ministarstvo regionalnog razvoja objavilo je poziv za natječaj "Priprema i provedba Integriranih razvojnih programa temeljenih na obnovi kulturne baštine".

Opći cilj poziva je doprinos održivom društveno-gospodarskom razvoju na lokalnoj/regionalnoj razini, dok je specifični cilj poziva pružanje potpora Integriranim razvojnim programima temeljenima na obnovi kulturne baštine, koji integracijom različitih komponenti i povezanih aktivnosti osiguravaju unaprjeđenje upravljanja kulturnom baštinom s ciljem doprinosa održivom razvoju na lokalnoj i regionalnoj razini.

Da bi se projektni prijedlog smatrao Integriranim programom nužno mora obuhvatiti sadržajno i/ili tematski povezana ulaganja u minimalno dvije ili više sljedećih kategorije ulaganja: kulturna baština, znanost i edukacija, slobodno vrijeme i rekreacija, smještaj i hrana/piće (ugostiteljstvo), pristupačnost, maloprodaja i zanati te promocija i vidljivost.

Prihvatljivi prijavitelji:

1. a) Tijela javne vlasti:
  • Tijela državne uprave prema Zakonu o sustavu državne uprave (NN 150/11, 12/13),
  • Jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave,
  • Institucije u potpunom javnom vlasništvu (kao što su agencije, javne ustanove, javne tvrtke itd.),
  • Ostala tijela javne vlasti.
  1. b) Pravne osobe kao vlasnici kulturnih dobara.

Projekti se mogu prijaviti u dvije kategorije:

1. Priprema dokumentacije za provedbu Integriranih razvojnih programa temeljenih na obnovi kulturne baštine
  2. Provedba Integriranih razvojnih programa temeljenih na obnovi kulturne baštine

Iznos sufinanciranja:

Najniži i najviši iznos bespovratnih sredstava koji se dodjeljuje na temelju ovog poziva iznosi:

• Grupa aktivnosti A) - najniži iznos 500.000,00 kuna; najviši iznos 5.000.000,00 kuna,
  • Grupa aktivnosti B) - najniži iznos 7.000.000,00 kuna; najviši iznos 100.000.000,00 kuna.

Poziv je trajno otvoren, odnosno do iskorištenja raspoloživih sredstava, s krajnjim rokom dostave projektnih prijedloga:

•  do 31. prosinca 2018. godine za grupu aktivnosti A),
  •  do 30. lipnja 2020. godine za grupu aktivnosti B).

Više informacija i dokumentaciju pronađite ovdje: www.strukturnifondovi.hr