4.9 °C
1022.0 hPa
56 %

U suradnji Međimurske županije i Općine Goričan krenula druga faza radova na sportskoj dvorani

Datum objave: 6. studenoga 2015.

U Goričanu je danas pravi praznik, a osim što se slavi dan zaštitnika općine, sv. Leonard, posebno veselje vlada i zbog novog ugovora kojeg su danas potpisali župan Međimurske županije Matija Posavec, načelnik Općine Goričan Mario Moharić i predsjednik uprave Međimurje graditeljstva d.o.o. Goran Knežević, uz prisustvo predsjednika Skupštine Međimurske županije Mladena Novaka. Naime na veselje 178 učenika, posebice prisutnih 1., 2. i 4. razreda, danas je najavljeno kako će se do kraja godine zaključiti druga faza izgradnje sportske dvorane. Naime upravo je dvorana u Goričanu već postala glavno pitanje u posljednjih 20 godina, a kako župan i Županija imaju jedan od osnovnih ciljeva djelovanja rješavati upravo kapitalne investicije u škologradnji, novim rješenjem uspjeli su i ovaj projekt usmjeriti prema njegovu zaključenju. Tako su Općina i Županija potpisali Sporazum o sufinanciranju izgradnje sportske dvorane, dok Županija i izvođač radova Ugovor o izvođenju radova za početak izgradnje, II. faza te su sada stvoreni svi preduvjeti za početak izgradnje.
Nakon što se odradi najavljena faza građevinskih radova, kreće i ona treća, ujedno i posljednja kojom će se zaključiti još jedna investicija na području Međimurske županije. Na sjednici Općinskog vijeća donesena je odluka da se krene u javnu nabavu u vrijednosti od 5 milijuna kuna prema bankama te najpovoljniji odabir za kreditiranje. Većinski dio obaveze preuzet će Županija, a ostatak Općina. „Ovo je samo još jedan dokaz kako jedna općina u suradnji sa županijom može i zna na dobar način pristupiti realizaciji investicija od posebnih važnosti za naš kraj. Zajednički ćemo u narednih nekoliko godina s jednim i drugim proračunom najlakše vratiti zaduženje, a ono što je najbitnije, ovoj zajednici u narednih godinu i pol dati mjesto okupljanja, a djeci i sportašima dvoranu s kojom će se ponositi i u koju će se često vraćati“, objasnio je međimurski župan.
„Sretni smo da ćemo napokon realizirati ovaj san svih nas u općini, jedva smo ga dočekali, vrijednost radova ove faze je 470 tisuća kuna, od toga općina participira sa 100 tisuća kuna“, dodao je Moharić, a Zlatko Varošanec, ravnatelj škole naglasio kako djeca svaki dan ispituju kada će dobiti svoju dvoranu, a da zaista žele da se što prije realizira dokaz su i nestrpljivi učenici koji su prisustvovali potpisivanju.
„Dvorana je postala svojevrsni statusni simbol svakog kraja, Goričan je itekako zaslužuje, tako da ćemo u našem proračunu osigurati i zaključiti još jednu važnu investiciju, što za nas je svaki projekt u škologradnji“, za kraj je dodao međimurski župan te pohvalio činjenicu kako će upravo općina Goričan biti prva u Hrvatskoj koja će imati svako domaćinstvo spojeno optičkim kablom.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 17. siječnja 2022.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content